Kumkuś i czyste powietrze

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
różne lokalizacje
19/11/2018

26/11/2018

Zakończyliśmy przygotowany specjalnie na potrzeby corocznej skierowanej do najmłodszych akcji cykl spektakli edukacyjnych z maskotką Basenu Camena – Żabką Kumkuś. Teraz każdy maluch już wie, skąd w powietrzu bierze się smog i jak jego powstawaniu zapobiegać.

W ciągu 6 dni nasz spektakl zobaczyło ponad 1400 dzieci z całej gminy. Część przedszkolaków i uczniów zerówek odwiedziliśmy w ich placówkach, część zaprosiliśmy do Hali Widowiskowo-Sportowej CKiS. Wszystkie dzieci poznały Żabkę Kumkuś, Leśnego Elfa i Panią Ekspert, która dokładnie, z pomocą pasjonujących eksperymentów, wytłumaczyła proces powstawania w powietrzu zanieczyszczeń. Nie obyło się bez wspólnego śpiewania, a na koniec maluchy otrzymały drobne upominki.

 

 

Zwieńczeniem tegorocznej akcji będzie konkurs plastyczny pod hasłem „Jak dbam o otaczająca mnie przyrodę”, do udziału w którym zaprosiliśmy przedszkola i szkolne oddziały zerowe z miasta i gminy Skawina. Na prace konkursowe czekamy do 20 grudnia, a tymczasem zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spektaklu:

19 listopada

20 listopada

21 listopada

22 listopada

23 listopada

26 listopada

 

Sponsorem wydarzenia była firma Valeo

 

Agnieszka Radziszowska

 

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl

różne lokalizacje