Kwalifikacje na plus

inna lokalizacja
01/12/2018

02/12/2018

Trzy pary CKiS Skawina uzyskały kwalifikację do drugiego etapu rozgrywek kadrowych młodzików w brydżu sportowym. Zawody odbyły się w miniony weekend w ramach 17. edycji Młodzieżowego Festiwalu Brydżowego o Puchar Podbeskidzia w Szczyrku.

W kategorii młodzików do rywalizacji przystąpiło 14 duetów, wśród których od samego początku aż do ostatniego rozdania prym wiedli Kacper Kuflowski i Franciszek Kurlit, uzyskując nad drugą parą taką przewagę, jak druga para nad …szóstą! Chłopcy tym samym potwierdzili, że nieprzypadkowo, pomimo młodego wieku, przez dwa ostatnie sezony byli reprezentantami kraju. Awans do dalszych zmagań, z dużymi szansami na grę w reprezentacji, uzyskali również Kinga Kowal i Konrad Ciborowski oraz Łukasz Kasperczyk i Michał Stasik.

– Jak co roku, w Szczyrku rozpoczęliśmy rywalizację o miejsce w reprezentacji kraju na najważniejsze imprezy 2019 roku, czyli Drużynowe Mistrzostwa Europy i Otwarte Mistrzostwa Świata. Początek jest obiecujący, choć oczywiście mogło być jeszcze lepiej. Celem na ten sezon jest wprowadzenie co najmniej dwóch par do kadry, a po cichu liczę, że realny jest scenariusz, że wszyscy zawodnicy grający w reprezentacji to będą właśnie zawodnicy CKiS – ocenił trener Marcin Kuflowski.

 

inna lokalizacja