Kwiecień z Mrożkiem? Czemu nie!

Pałacyk "Sokół"
Skawina
15/04/2023

16/04/2023

Powracamy do klasyki dramatu groteski Sławomira Mrożka. Wciąż aktualnego, wciąż uniwersalnego, mimo że przeszło 50 lat dzieli nas od pierwszego wydania.

Choć zabawnie sprzedane, jest to jednak opowieść o dysfunkcjach w rodzinie, braku norm moralnych i społecznych. Dlatego Maska kochająca się w teatrze absurdu i groteski, wzięła na tapetę Mrożkowe „Tango”. Mimo, że już pięć lat dzieli nas od premiery spektaklu, który można było zobaczyć podczas XV Skawińskiego Tygodnia Teatralnego, nadal z ogromną radością i niezaspokojonym apetytem, głodni sceny, wracamy z parzystym metrum 2/4.

Wierzymy, że zachwyci Was doświadczona scenicznie, doborowa obsada aktorska. I mimo, że  podczas premiery znalazło się w niej dwóch debiutantów – dziś stają w szranki z najlepszymi!

Zobaczymy Barbarę Tomków jako nowoczesną, noszącą się luzacko babcię Eugenię; Marka Andruszczyszyna – podejrzanego typa Edka; Kamila Cudejkę jako teoretycznie stłamszonego Wujka Eugeniusza; Wiktorię Kordys (Zielińską) – wieczną hipiskę, egzaltowaną Eleonorę; Tomasza Okarmusa w roli ojca-wynalazcy i męża Eleonory  – Stomila; subtelną Beatkę Boroń w niby subtelnej roli Ali, kuzynki Artura oraz… Artura w roli Artura, czyli Artura Grosa wcielającego się w postać syna Eleonory i Stomila, przedstawiciela młodego pokolenia, który o dziwo w przeciwieństwie do „starych” –  walczy o zasady moralne i etykę w życiu.

Pozwólcie wciągnąć się z Teatrem Maska w wir Tanga La Cumparsita, wieńczącego historię o niszczeniu ludzi wybitnych, którzy zagubieni w nieakceptowalnej, pozbawionej zasad rzeczywistości, usiłują przywrócić los świata na właściwe moralne i etyczne tory.

Reżyserem spektaklu jest Andrzej Morawa, opieka artystyczna i charakteryzacja – w rękach Marty Tyrpy.
Układ choreograficzny do kończącego spektakl tanga, przygotował Jacek Guzowski.

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Zapraszamy serdecznie!

15 i 16 kwietnia, godzina 18:00, sala teatralna Pałacyku „Sokół”, ul. Mickiewicza 7.

Rezerwacje bezpłatnych wejściówek od dnia 3 kwietnia (poniedziałek) pod numerem telefonu 12 276 34 64, w godzinach 8:00-16:00.

Wejściówki odbieramy wyłącznie w dniu danego spektaklu w godzinach 16:30 – 17:30.
Wejściówki nie odebrane przed 17.30 przechodzą do „wolnej puli” dla osób z listy rezerwowej oraz pozostałych oczekujących na miejsce.

Serdecznie prosimy o telefoniczną informację o rezygnacji z wejściówek. Dzięki niej, osoby z listy rezerwowej będą miały szansę zobaczyć przedstawienie, a i w ten sposób wyrazimy szacunek dla wszystkich tworzących spektakl.

 

Plakat spektaklu Tango w wykonaniu Teatru MASKA. Czarne tło, na nim biały rysunek klatki dla ptaków. Logo Teatru MASKA i CKiS. Informacje na plakacie jak w treści artykułu.e

Marta Tyrpa

(AZG)

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl