Lampiony zdobyte!

inna lokalizacja
29/05/2022

W niedzielne przedpołudnie, 29 maja po raz dziewiąty wystartował Skawiński Bieg Na Orientację. Osiemdziesięciu zawodników z Krakowa i 4 powiatów: wadowickiego, wielickiego, suskiego i krakowskiego, w wieku od 3 do 65 lat zaliczało 5 różnych tras w 5 kategoriach wiekowych. Do wspólnego biegania i odnajdywania ukrytych lampionów zgłosili się zarówno nasi znajomi jak i nowi uczestnicy. Początkujący i zaawansowani, jedni na poważnie z zacięciem sportowym, inni bardziej na luzie, rekreacyjnie bo BNO to przecież sport dla wszystkich, bez względu na wiek i umiejętności.

W tym roku najliczniejszą okazała się kategoria 17+ (25 os.), na miejscu drugim uplasowała się kat. Rodzinna (23 os.) wiodąca prym w naszym rodzimym orienteeringu, trzecia pod względem liczebności okazała się  kat. do 13 lat (16 os.) i kolejno kat. 14-16 lat (9 os.) i 50+ (7 os). Odnotowaliśmy udział reprezentantów z klubów: WKS Wawel, LKS Górzanka Nawojowa Góra, Skawina Biega i TKS Skawinka.

Jak wyglądały poszukiwania ukrytych lampionów przybliży nam fotorelacja przygotowana przez Jarosława Karasińskiego dostępna tutaj

Najmłodszych sportowców tegorocznej rywalizacji z kategorii Rodzinnej i najlepsze trójki z każdej kategorii wiekowej nagrodzono wyjątkowymi medalami oraz dyplomami. Dodatkowo, na wszystkich uczestników czekały pakiety startowe oraz różnorodne upominki, o które jak zawsze zadbał organizator zawodów, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. O tym, do kogo uśmiechnie się szczęście i kto zostanie nagrodzony gadżetem, decydowali już sami zawodnicy biorąc udział w loterii.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już teraz  serdecznie zapraszamy do udziału w jubileuszowej 10-ej edycji. O tym, gdzie się spotkamy i czy czekać na nas będą kolejne nowe wyzwania, z pewnością zadbają „zorientowani na Skawinę” sędziowie Jolanta i Jacek Kozłowscy, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem dzisiejszej rywalizacji sportowej.

Organizatorzy serdecznie dziękują Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 6 za pomoc przy realizacji zawodów.

Kolejność na mecie i uzyskane czasy w załączniku: Wyniki BNO 2022

 

Barbara Brodzińska

KK

 

inna lokalizacja