„Legenda o Smoku Wawelskim” – pokaz sekcji baletu CKiS w Skawinie

inna lokalizacja
Pałacyk "Sokół"
Skawina
27/05/2022

Za nami kolejny sezon artystyczny, wypełniony pracą nad szlifowaniem talentu i nabywaniem nowych umiejętności. Mamy nadzieję, że dla naszych Uczestników był on owocny w pozytywne emocje i inspirujące spotkania. Koniec sezonu to czas pokazów całorocznej pracy uczestników sekcji artystycznych.
Jak co roku, pokaz SEKCJI BALETOWEJ odbył się w Pałacyku „Sokół”. Dla zdecydowanej większości młodych tancerek był to pierwszy kontakt z prawdziwą sceną. Wrażenie robiła dekoracja, stroje i formuła spektaklu tanecznego, w którym swoje role znalazły wszystkie tancerki oraz – dwóch dodatkowych aktorów z… sekcji wokalnej.

Spektakl muzyczny „Legenda o Smoku Wawelskim” według choreografii Agnieszki Hrakałło-Horawskiej, w tym sezonie prowadzącej zajęcia baletu klasycznego, zrobił wrażenie na widowni – taneczną fabułą, pięknymi strojami i bajeczną scenografią. Za kompleksowy wyraz plastyczny całości odpowiadały Monika Fliszewska i Agnieszka Kupczyk, wspierane przez cały Dział Realizacji Projektów Kultury. Gościnne męskie role odegrali Mateusz Pierożek jako Król i Paweł Kołodziej jako Szewczyk Dratewka, których wizerunek sceniczny przygotowała Marta Tyrpa.

Nie była to jedyna prezentacja naszej sekcji, gdyż już w niedzielę 29 maja najstarsze grupy miały wyjątkową okazję wystąpić w Teatrze Ludowym w Krakowie, podczas wspólnego pokazu grup baletowych prowadzonych przez Studio Point, z którym w tym sezonie współpracowaliśmy.  Było to wyjątkowe przeżycie dla dzieci i dla rodziców, którzy obserwowali swoje pociechy na wielkiej teatralnej scenie.

Ostatnią okazją do obejrzenia naszych tancerek będą Dni Skawiny, podczas których zaprezentują się sekcje artystyczne CKiS, już w niedzielę 12 czerwca, na scenie plenerowej.

Dziękujemy za cały rok artystyczny ciężkiej i owocnej pracy Dzieciom, Rodzicom i Instruktorom: Agnieszce Hrakałło-Horawskiej i wspomagającej Justynie Grabskiej.

Życzymy spokojnych i słonecznych wakacji, abyście nabrali chęci i energii do dalszej pracy i zapraszamy w nowym sezonie.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z występu w Pałacyku „Sokół”.

Joanna Kurpiel

fot. Katarzyna Skrzybalska

(JK)

inna lokalizacjaPałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl