Legenda o św. Mikołaju Biskupie

Pałacyk "Sokół"
Skawina
13/12/2021

Pałacyk „Sokół” gościł wczoraj artystów z Teatru Eden, którzy zaprosili publiczność do świata św. Mikołaja Biskupa.

Spektakl od początku budził wiele emocji, dzieci bardzo współczuły Panu Jakubowi, który chciał przygotować poczęstunek dla widowni, ale niestety nie miał z czego. Jakub pomimo biedy chętnie udzielił pomocy sąsiadowi w potrzebie. Na tym tle bogaty Mikołaj na początku nie budził sympatii, a przepych którym się otaczał, silnie kontrastował z panującym wokół niedostatkiem. Punktem zwrotnym okazała się reakcja Mikołaja, gdy dowiedział się ile potrzeb mają otaczający go ludzie. Wówczas cała publiczność została wciągnięta w konspiracyjną strategię, mającą na celu pomoc biednym, w taki sposób, aby nikt nie domyślił się kim jest darczyńca.

Gdy wydawało się, że plan zadziałał, miejscowy biskup wcielił się w rolę detektywa i odkrył tożsamość nocnego „włamywacza”. Poznawszy jego szlachetne motywy zaproponował mu współpracę i tak oto nasz Mikołaj został biskupem, a później nawet świętym.

Warto podkreślić, że zgromadzone dzieci aktywnie uczestniczyły w całej historii, zostały m.in. poddane próbie dochowania sekretu, co okazało się najtrudniejsze dla maluchów, na szczęście starsze dzieci dopilnowały, aby prawda nie wyszła na jaw.

Serdecznie dziękujemy całej ekipie aktorskiej za przygotowanie tak wartościowego przedstawienia, a publiczności za fantastyczny odbiór i zaangażowanie.

/Weronika Sabor/

Galeria zdjęć:

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl