LETNIE KINO PLENEROWE 2023

Rynek w Skawinie
07/07/2023

27/08/2023

Jak przyjemnie spędzić letni wieczór? Najlepiej z dobrym filmem pod gołym niebem! Zapraszamy na Letnie Kino Plenerowe 2023 na skawińskim Rynku. W tegorocznym cyklu pokażemy  8 propozycji. Tym razem postawiliśmy na filmy rodzinne, komedie i klasyki kina, mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 Zobaczcie, jakie seanse przygotowaliśmy specjalnie dla Was:

7 lipca (piątek), godz. 21:00 „ Oto My” (reż. Nir Bergman)
Projekcję filmu poprzedzi pokaz filmu krótkometrażowego w ramach Festiwalu Filmowego On ART.

8 lipca (sobota), godz. 21:00 Tajemnice Joan (reż. Trevor Nunn, 20)
Projekcję filmu poprzedzi pokaz filmu krótkometrażowego w ramach Festiwalu Filmowego On ART.

15 lipca (sobota), godz. 21:00 „Rodzina od zaraz” (reż. Sean Anders, 2018)
Projekcję filmu poprzedzi koncert Kwartetu Blaszany Brass Riders. Więcej o występie tutaj: https://ckis.pl/event/kwartet-blaszany-brass-riders-i-polska-muzyka-filmowa/

16 lipca (niedziela), godz. 21:00 „Madagaskar” (reż. Tom McGrathEric Darnell, 2005)

6 sierpnia (niedziela), godz. 21:00 „Sing” (reż. Garth Jennings, 2016)
Projekcję filmu poprzedzi koncert Julii Dąbrowskiej

19 sierpnia (sobota), godz. 21:00 „Powrót do przyszłości” (reż. Robert Zemeckis, 1985)

20 sierpnia (niedziela), godz. 21:00 „Powrót do przyszłości II” (reż. Robert Zemeckis, 1989)

27 sierpnia (niedziela), godz. 21:00  „Mama i ja” (reż. Anne Fletcher, 2012)

 

Zapraszamy na Rynek Skawiński. W razie deszczu seans zostanie odwołany.

 

SKRÓCONE OPISY FILMÓW:

OTO MY

Historia jednoczesnego dorastania ojca i jego autystycznego syna oraz podróży, która odmieni ich życie. Aharon z oddaniem wychowuje swojego syna, Uriego. Żyją we dwóch, zanurzeni we własnej codziennej rutynie, tak bardzo różniącej się od świata, jaki znamy. Gdy Uri staje się formalnie dorosły, ma zamieszkać w specjalistycznym domu opieki. Czy jest na to gotowy? Aharon uważa, że nie, ale może w rzeczywistości sam nie dorósł do rozstania… W drodze do placówki ojciec podejmuje decyzję o wspólnej ucieczce.

TAJEMNICE JOAN

Rok 1938. Młoda Joan (Sophie Cookson) studiuje fizykę w Cambridge. Nieśmiała i łatwowierna dziewczyna szybko daje się uwieść uroczemu i tajemniczemu Leo (Tom Hughes), który wkrótce staje się jej przewodnikiem po obcym, ale intrygującym świecie ideologii komunistycznej. Romantyczna idylla trwa aż do momentu wybuchu II wojny światowej. Joan pracuje w ośrodku badań nad bombą atomową, gdy Leo prosi ją o przekazanie Rosjanom ściśle tajnych akt. Joan dowiaduje się, że jest tylko narzędziem w rękach ukochanego i sama musi wybrać pomiędzy miłością i zdradą swojego kraju a bliskimi i ich ocaleniem.

RODZINA OD ZARAZ

Kiedy Pete (Mark Wahlberg) i Ellie (Rose Byrne) postanawiają założyć rodzinę, trafiają w sam środek skomplikowanego, wymagającego świata adopcji. Wkrótce spotykają troje rodzeństwa, w tym zbuntowaną piętnastolatkę (Isabela Moner) i w ciągu jednego dnia z bezdzietnej pary stają się rodziną dla aż trojga dzieci. Teraz Pete i Ellie muszą szybko nauczyć się nawiązywać kontakt z dziećmi, aby stać się prawdziwą rodziną. Towarzyszy temu mnóstwo nieoczekiwanych, zabawnych sytuacji i zwrotów akcji.

MADAGASKAR

Opowiada o czwórce zwierząt z zoo w nowojorskim Central Parku, które nagle znajdują się na wolności w tropikalnej dżungli i muszą stawić czoła życiu, jakie dotąd tylko sobie wyobrażały, ale nigdy go nie zasmakowały. Film zawiera dowcipne odniesienia do wielu znanych filmów i programów telewizyjnych, w tym także do dwóch sztandarowych produkcji studia DreamWorksAmerican Beauty oraz Shreka.

SING

W świecie zamieszkanym przez zwierzęta teatr prowadzony przez koalę Bustera Moona (Matthew McConaughey) popada w tarapaty. Kochając teatr, zrobi on jednak wszystko, by go ocalić. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Głos, który ocali teatr.  Do konkursu staną: nucąca cicho jak mysz pod miotłą Mysz (Seth MacFarlane), nieśmiała Słonica (Tori Kelly), której towarzyszy pewna siebie matka (Reese Witherspoon), młody gangster Gorilla i punkowa rebeliantka Jeżozwierzyca (Scarlett Johansson).

POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI 

Połowa lat 80, miasteczko Hill Valley… Młody, sympatyczny Marty (Michael J. Fox) przyjaźni się z pewnym osobliwym, starszym człowiekiem, doktorem Emmetem Brownem (Christopher Lloyd). Kiedy Marty przenosi się w czasie za pomocą wehikułu czasu skonstruowanego przez doktora, z przerażeniem odkrywa, że cofnął się o 30 lat wstecz… Na dodatek, zaraz po przybyciu zostaje przypadkowo potrącony przez swojego dziadka, a jego matka (oczywiście 30 lat młodsza) zakochuje się w nim… Marty musi w ciągu kilku dni znaleźć sposób na to, aby jego rodzice się w sobie zakochali, poradzić sobie z bandą opryszków, którzy prześladują jego ojca i przede wszystkim wrócić do swojego domu, do roku 1985…

POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI  II

Druga część opowieści o lekko zwariowanym doktorze i jego wehikule czasu. Tym razem doktor Emmet Brown i jego przyjaciel Marty wybierają się w przyszłość, by zapobiec „zniszczeniu” przyszłej rodziny Marty’ego. Seria niezwykłych przypadków sprawia, że zmienia się przeszłość (więc także i przyszłość) którą znali. Marty i Doktor postanawiają naprawić to co zrobili, co wcale nie jest takie proste…

MAMA I JA

Andy (Seth Rogen) boryka się z problemami w pracy. Nie ma śmiałości przyznać się do nich matce Joyce (Barbra Streisand), z którą często ma słowne sprzeczki. Trudno porozumiewający się duet wyrusza w podróż, która została zaaranżowana przez Andy’ego, aby pomóc Joyce odzyskać dawną miłość. Podczas drogi dochodzi między bohaterami do szeregu konfliktów, ale wydarzenia te zbliżają ich do siebie i uczą, że wzajemna szczerość może zdziałać cuda.

 

Zapraszamy

Agnieszka Kupczyk

/IN/

Rynek w Skawinie