Lirycznie, rozrywkowo, rockowo – koncert sekcji gitarowej CKiS w Skawinie

Pałacyk "Sokół"
Skawina
18/06/2021

W piątek 18 czerwca, po raz pierwszy od ponad roku, sekcja nauki gry na gitarze mogła się zaprezentować na żywo przed najlepszą publicznością na świecie – swoimi rodzinami i przyjaciółmi. Okazją było podsumowanie trudnego, lecz bardzo owocnego roku artystycznego. Na scenie wystąpili najmłodsi wiekiem i stażem oraz ci już bardzo zaawansowani, którzy szlifują talent pod kierunkiem Marcina Kruczka, gitarzysty zespołów Moonrise i Polish Floyd.

W wykonaniu początkujących uczestników sekcji, Laury Bukowskiej i Davida Serozhkina, usłyszeliśmy ,,Hallelujah’’ z repertuaru Leonarda Cohena, a następnie, w składzie uzupełnionym o, również początkujących, Joannę Wciseł i Michała Słabego, utwory ,,Czerwone Jabłuszko” i ,,Odę do Radości”.

Karolina Lupa i Natalia Talaga pokazały swoje umiejętności, wykonując ulubioną kompozycję swojego instruktora z repertuaru Pink Floyd – ,,Wish you were here”.

Krzysztof Abramski, od kilku lat szkolący swoje umiejętności w sekcji gitarowej CKiS w Skawinie, zaprezentował w duecie z Marcinem Kruczkiem oscarową piosenkę ,,Shallow” z filmu ,,Narodziny gwiazdy”.

Mocna grupa harcerzy, od kilku ostatnich miesięcy ucząca się gry na gitarze, w składzie: Emilia Visentini, Mateusz Łypik, Tadeusz Zemeła i Karol Żmuda przeniosła nas w turystyczny klimat w rytmie „Morskich opowieści”. Ponadto Mateusz zaprezentował solowy utwór ,,Czegóż chcą ludzie ci” z repertuaru Edyta Geppert.

Każdy koncert ma finał, a ten musi być mocny – tak było i w przypadku sekcji gitarowej. Umiejętnościami wirtuozerskimi w grze na gitarze elektrycznej pochwalił się Jasiek Kopieć. Jego solo z repertuaru zespołu My Chemical Romance niemal rozsadziło szacowną salę teatralną w Pałacyku ,,Sokół”. A wreszcie duet z Marcinem Kruczkiem do słynnego „Beat it!” Michaela Jacksona był energetyczną kulminacją pełnego emocji koncertu.

Jesteśmy szczęśliwi, że nasi młodzi artyści mogli pokazać się publicznie, na żywo, na prawdziwej scenie – dla niektórych było to pierwsze doświadczenie. Mamy nadzieję, że wreszcie będzie ,,przepięknie i normalnie”, aby szeroka publiczność mogła ich docenić.

Dziękujemy Wam za cały sezon ciężkiej pracy i zapraszamy po wakacjach, z nową energią i nowymi inspiracjami.

Galeria z koncertu dostępna jest tutaj.

Joanna Kurpiel

fot. Jarosław Karasiński

(AZG)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl