Lubię farbować wróble – recital Małgorzaty Szybisty

Rynek w Skawinie
10/09/2021

W piątkowy wieczór 10 września  Rynek Skawiński wypełnił się dźwiękiem i kolorem za sprawą klimatycznego recitalu Małgorzaty Szybisty o tytule „Lubię farbować wróble”, nawiązującym do jednej z ulubionych tekściarek Małgosi, królowej ozdabiania codzienności słowami, Agnieszki Osieckiej.

Młoda wokalistka, na co dzień współpracująca z działającym w CKiS w Skawinie Zespołem Tanto, urzekła – niemal zaczarowała – zgromadzoną publiczność swoim niezwykłym głosem i muzycznymi interpretacjami. Usłyszeliśmy kompozycje do tekstów ulubionej poetki Agnieszki Osieckiej, przeplatane klimatycznymi piosenkami z repertuaru Edyty Geppert i Kayah oraz własnymi kompozycjami wokalistki.

Rozpoczęliśmy koncert pięknym obrazem, młodej, posągowej kobiety, siedzącej z akordeonem w ręku pośród białej scenerii. Delikatne światło, rozpraszające swą poświatą liście samotnego drzewa i wszechobecny dźwięk, dotykały i przenikały nasze serca i umysły. Ten wyjątkowy klimat, malowany obrazem i dźwiękiem, towarzyszył  rozpoczynającemu koncert utworowi „Wybacz Mamasza”. Była to kompozycja Przemysława Gintrowskiego, do słów wspomnianej już, ulubionej twórczyni Małgosi i aranżacją samej młodej artystki. Cudowne wprowadzenie wymownie zapowiadało klimat całości koncertu, gdzie pianino, tamburyn, akordeon, przenikające niże i – niczym szczyty – wyżyny głosu, opowiadały nam niepowtarzalne historie.

Za dźwięk odpowiadał  Oskar Racułt, a za oprawę świetlną Andrzej Kajniak.

O scenerię wydarzenia zadbały: Marta Tyrpa i Katarzyna Szybisty

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Babie lato już 17 września.

Katarzyna Szybisty

(JK)

Rynek w Skawinie