Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/ckis.pl/public_html/wp-content/themes/eventbuilder/single-event.php on line 706

Magiczny realizm zamknięty w obrazie

13/04/2018

Trzynastego w piątek, to wbrew wierzeniom nie pechowa, ale szczęśliwa data, zwłaszcza dla miłośników sztuki. Mogli się o tym przekonać entuzjaści twórczości Jacka Szynkarczuka – artysty-malarza, mieszkającego i tworzącego w Skawinie.

Prezentowana wystawa jest już drugą, jaką Centrum Kultury i Sportu zorganizowało w Galerii Pałacyk w Sokole. Pierwsza wystawa prezentowana w 2009 roku, ukazywała nieco odmienny nurt twórczości artysty. Magiczny realizm to cykl prac powstałych w wyniku poszukiwań inspiracji i doskonalenia warsztatu malarskiego. Choć artysta podkreśla swoje zamiłowaniu do twórczości Zdzisława Beksińskiego, prezentowane obrazy różnią się od poprzednich tematem oraz bogatszą kolorystyką.

Na wielu obrazach Jacka Szynkarczuka bohaterem jest bryła, lewitujące głazy, oraz monumentalne drzewa przenikające się z architekturą tworząc jeden organizm. Symbiozę potęgi natury z formą architektoniczną artysta zestawia z maleńką postacią człowieka. Postać na obrazach Jacka Szunkarczuka nieśmiało zaznacza swoją obecność. Metafizyczny świat, jaki buduje artysta na swych płótnach wywołuje ogromne wrażenie i pobudza wyobraźnię. Wobec takiego świata nie można przejść obojętnie….

Wszystkich miłośników sztuki zapraszamy do zwiedzania wystawy, która będzie otwarta do końca maja 2018 roku.

 

Karolina Kozanecka

(JK)

fot. Jarosław Karasiński

Fotogaleria: https://www.flickr.com/photos/155528341@N04/albums/72157665836029757