Majówka z Centrum i ze Strażakami

Rynek w Skawinie
03/05/2024

3 maja, jak co roku uroczyście obchodziliśmy Rocznicę Uchwalenia Konstytucji. Tradycyjnie już świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą, która odbyła się o godz. 12.30 w Kościele pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie.

Następnie, wraz z pocztami sztandarowymi oraz przy akompaniamencie Orkiestry Sygnał z Radziszowa przemaszerowaliśmy na skawiński Rynek, żeby uczestniczyć w ceremoniale strażackim oraz ślubowaniu młodzieżowych i dziecięcych drużyn pożarniczych OSP Gminy Skawina.

Uroczystościom towarzyszyły atrakcje w postaci dmuchanek, przysmaków z grilla czy zabaw organizowanych przez przedstawicieli OSP.

Ważnym punktem w programie wydarzenia był pokaz ratownictwa osób poszkodowanych w wypadku komunikacyjnym wyreżyserowany i zrealizowany przez strażaków. Dodatkowo, chętni mogli zaznajomić się z zawartością sprzętu gaśniczego i ratowniczego wozów strażackich, których wiele zgromadziło się podczas imprezy.

Około godziny 15.00 rozpoczęliśmy część artystyczną eventu. Pierwszym punktem programu była prezentacja poloneza w wykonaniu członków Stowarzyszenia Seniorów i Juniorów Królewskiej Wioski Wielkie Drogi. Urocza aranżacja oraz przepiękne stroje wzbudziły gromkie brawa i zachwyt wśród zgromadzonych widzów. Kolejno na scenie pojawił się Duet Akustyczny Grakóbik z koncertem „Ale to już było” w trakcie którego usłyszeliśmy znane przeboje m.in. Starego Dobrego Małżeństwa, Maryli Rodowicz czy Ireny Santor. Wydarzenia dopełnił znakomity występ Zespołu Sing Sing działającego przy CKiS, a prowadzonego przez Cecylię Biel. W repertuarze grupy podczas majowego wydarzenia znalazły się utwory: Wyjątkowo zimny maj, Bohema, Chodź pomaluj mój świat, Długość dźwięku samotności, Kometa, Na jednej z dzikich plaż oraz Tyle słońca w całym mieście.

Serdecznie podziękowania pragniemy złożyć: Strażakom, Harcerzom oraz reprezentantom pocztów  sztandarowych za udział w wydarzeniu, a także Policji i Straży Miejskiej za zabezpieczenie imprezy.

Dziękujemy wszystkim Artystom, którzy wystąpili podczas Majówki oraz widzom.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Fotorelacja autorstwa Jarosława Karasińskiego -> https://www.flickr.com/photos/ckiswskawinie/albums/72177720316697849/page2 

Iwona Najder

Rynek w Skawinie