MASKA ogłasza „Polowanie na łosia”

Pałacyk "Sokół"
Skawina
13/04/2024

14/04/2024

W kwietniowy weekend spotkamy się, jak twierdzą recenzenci, na czarnej, teatralnej komedii romantycznej. 13 i 14 kwietnia zapraszamy na „Polowanie na łosia” Michała Walczaka – sztukę, która swą premierę świętowała w czerwcu 2018 roku, w ramach XV Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Autorowi zarzucano schematyczne żonglowanie płaskimi konwencjami, przewidywalność i banał oraz… brak humoru. Spektakl w interpretacji MASKI kategorycznie zada cios tym opiniom, zachęcamy aby na własne oczy przekonać się o tym fakcie!

Te bezkrwawe łowy są po prostu znakomitym dwugodzinnym seansem relaksacyjnym; spektaklem, którego zadaniem jest bawić widza i nie zmuszać do określania rysu psychologicznego bohaterów. Ma być zabawnie, rozrywkowo, oczyszczająco – ze stresów, z wszelkich trosk dnia codziennego. I o to proszę się nie martwić, terapię śmiechem śmiało Państwu możemy zagwarantować!

Rodzinną komedię rozpoczyna scena przygotowywania przez Elizę (Cecylia Biel) i Konrada (Michał Styrylski) kolacji dla jej rodziców: Myszki (Wiktoria Kordys) i Romualda (Łukasz Pierożek). Wśród różnych słów padają też te o pierścionku, zaręczynach… nadszedł już bowiem czas poinformowania o tych planach najbliższych. Zanim to jednak nastąpi, niespodziewanie narzeczonych odwiedza dawny terapeuta i kochanek Elizy – Jarosław Past (Marek Andruszczyszyn). Oczywiście nieproszony gość wywołuje wiele emocji, co doprowadza ostatecznie do… rozlewu krwi, a w tym momencie rozlega się dzwonek do drzwi.. za którymi już stoją rodzice… Nie będzie można narzekać na wolne tempo akcji, na nudę, oj będzie się działo – dużo i szybko, ale o tym przekonają się Państwo już wkrótce. Przewiną się tematy UB-eków, IPN-owskich teczek, generałów, inwigilacji… tematy minionej epoki, podobno odległych czasów… podobno.

Pomimo, iż Maska po raz pierwszy sięgnęła do twórczości Michała Walczaka, to „Polowanie na łosia” jest niewątpliwie bliskie naturze Teatru.  Aktorzy w niezbyt poważnej, niekonwencjonalnej scenerii, gdzie humor przeplata się z grozą, a groteska z realizmem, odnajdują się doskonale i bawią do łez. Maska przez dwie godziny postara się nie zwalniać tempa,  publiczność do łez rozbawią perypetie weterynarza Konrada, jego „prawie – narzeczonej” Elizy, jej dawnego terapeuty i upartego kochanka Pasta, ale przede wszystkim jej rodziców: wojskowego Romualda i bynajmniej nieuległej Myszki. Absurd goni absurd, a kulminacyjne polowanie na łosia, które ma rozwiązać rodzinne konflikty – będzie wisienką na torcie! To trzeba zobaczyć!

W obsadzie zobaczymy:
Cecylię Biel, Michała Styrylskiego, Wiktorię Kordys, Łukasza Pierożka i Marka Andruszczyszyna.  Głosów z „off’u” użyczą: Joanna Gądek i Mateusz Droździewicz.

Reżyseria – Andrzej Morawa;
Kostiumy, charakteryzacja, scenografia i opieka artystyczna – Marta Tyrpa

Licencja na wystawienie utworu została wydana za zgodą Autora przez Firmę Format – A.

 

Bilety (miejsca nienumerowane) w cenie 20 zł do nabycia w kasie Basenu Camena od dnia 25 marca /poniedziałek/ w godz. 7.00-21.00
i na godzinę przed spektaklem w Pałacyku „Sokół” /w przypadku wcześniejszego niewyprzedania/.

Zapraszamy do sali teatralnej Pałacyku „Sokół” przy ul. Mickiewicza 7
13 kwietnia /sobota/ godzina 18.00,
14 kwietnia /niedziela/ godz. 17.00

Czas trwania spektaklu 2 godziny. Do zobaczenia!

Marta Tyrpa

(AZG)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl