Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/ckis.pl/public_html/wp-content/themes/eventbuilder/single-event.php on line 706

Medalowe krążki młodzików

24/03/2018

24 marca w ramach Krakowskiej Wiosny Brydżowej, o tytuł Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, a także przepustki do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rywalizowali najmłodsi adepci brydżowego rzemiosła. Wśród nich, z sukcesami, nasi zawodnicy!

W turnieju par na zapis maksymalny Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików o ogromną niespodziankę postarali się Kamil Liszka i Dominik Milc, zdobywając brązowe medale. Wyczyn to nie lada, zwłaszcza, że Dominik gra w brydża od ledwie …trzech miesięcy! A w pokonanym polu zostały nie byle jakie pary, bo aż trzy pary z aktualnej reprezentacji Polski!

Turniej na zapis średni przyniósł naszym dwa kolejne medale. W ostatnim rozdaniu szanse na złoto stracili Łukasz Kasperczyk i Michał Stasik, minimalnie ustępując zawodniczkom UKS Olimpia Dwójka Kraków. Brązowe medale zawisły na szyjach Kacpra Kuflowskiego i Franciszka Kurlita.

W eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nasz rodzynek – Kacper Wieczorkowski – uplasował się na drugiej pozycji (w parze z Dominikiem Rajtarem z UKS Olimpia Dwójka Kraków), pewnie awansując do finału.

Także 24 marca reprezentacja Polski młodzików w brydżu sportowym złożona z trzech par CKiS Skawina (!) i jednej pary warszawskiej – zadebiutowała w 1. Mistrzostwach Świata Online. I to jak zadebiutowała! W swoim pierwszym meczu nasi pokonali Tajwan 16,38:3,42.

W pierwszej potyczce wzięła udział skawińska czwórka: Kacper Kuflowski – Franciszek Kurlit i Łukasz Kasperczyk – Michał Stasik. Chłopcy stanęli na wysokości zadania, wygrywając pewnie i wyraźnie z drużyną z Dalekiego Wschodu. W kolejnych meczach rywalami biało-czerwonych będą Turcja i Francja. Zwłaszcza ten drugi mecz zapowiada się pasjonująco, gdyż walczyć bedą dwaj ubiegłoroczni medaliści Drużynowych Mistrzostw Europy.

– Traktujemy mistrzostwa online z jednej strony jako formę przygotowań do właściwych imprez sezonu – Drużynowych Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy Par. Z drugiej jednak strony, skoro zawody mają oficjalną rangę mistrzostw świata, idąc z duchem czasu, rozgrywanych przez internet – jeśli będzie możliwość walki o najwyższe cele, na pewno ją podejmiemy – powiedział Marcin Kuflowski, coach reprezentacji Polski młodzików, a jednocześnie instruktor sekcji brydżowej CKiS Skawina. – Pierwszy mecz był dla nas dobry, ale dopiero kilka kolejnych pokaże nam w jakim jesteśmy miejscu.

Gratulujemy, czekamy na kolejne miłe wieści z brydżowych stołów!

 

Marcin Kuflowski
Instruktor Sekcji Brydża Sportowego CKiS Skawina

Tomasz Kutek

(AZ)

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”7″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]