Medalowe „żniwa” Młodzików

inna lokalizacja
06/10/2022

08/10/2022

5 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe medale – z takim dorobkiem z Mistrzostw Polski Młodzików w brydżu sportowym wrócili zawodnicy #teamCKiS Skawina. W klasyfikacji medalowej nie mieli sobie równych, będąc klasą dla siebie samych zwłaszcza w konkurencjach w kategorii U12, w których zdobyli komplet złotych medali. Zawody odbyły się w gościnnym Wądzyniu w województwie kujawsko-pomorskim w dn. 6-9 października.

Podczas czterodniowych zawodów rozdano 10 kompletów medali – rywalizowano w kategoriach wiekowych do lat 12 i do lat 15, w każdej z nich w pięciu konkurencjach: parach open, parach mikstowych, parach chłopców, parach dziewcząt oraz drużynowo. Indywidualnie największymi osiągnięciami mogą pochwalić się multimedaliści: Antoni Wójtowicz (dwa złote i srebrny medal), Klara Kozłowska (dwa złote medale), Julia Ziętarska, Ignacy Kotewicz, Adam Stachura i Błażej Mróz (każdy skończył ze złotym i srebrnym medalem), a także Kacper Kisielewski (srebrny i brązowy medal). Na podium stawali ponadto: Weronika Romańska i Karolina Stępkowska (złote medale), Milena Klimiuk, Antonina Chmielewska, Michał Stępkowski, Armin Wład (srebrne medale) oraz Jan Trojak i Stanisław Wadowski (brązowe medale). Łącznie z medalami do domów wraca 15 z 21 zawodników CKiS Skawina uczestniczących w zawodach.

Nie ukrywam, że liczyliśmy na trochę więcej w starszej kategorii U15, bo choć tym razem trochę poeksperymentowaliśmy ze składami i kategoriami wiekowymi, a ponadto nie byliśmy w komplecie, na pewno stać nas było na więcej. Niestety w ostatnim czasie część graczy trenowała mniej regularnie, więc pewnie miało to przełożenie na wyniki i pewność siebie przy stoliku. Za to w grupie młodszej dominacja naszych zawodników była pełna, bo wygraliśmy wszystkie pięć konkurencji, w głównym turnieju par open zajmując cztery pierwsze miejsca. Tu jednak zawodnicy są w komplecie w regularnym, mocnym treningu i ich przewaga nad resztą kraju była bardzo wyraźna, co potwierdza dorobek 9 medali  – ocenił trener Marcin Kuflowski.

Mistrzostwa Polski Młodzików to jedna z docelowych imprez młodzieżowych, ale bynajmniej nie ostatnia w tym roku. Choć tym razem, mimo młodego wieku, przyjdzie naszym rywalizować głównie z dorosłymi. Najbliższe imprezy, które czekają podopiecznych trenera Marcina Kuflowskiego, to Skawiński Mityng Brydżowy – Memoriał Leszka Nowaka, a także Krakowska Jesień Brydżowa połączona z Mistrzostwami Polski Par Open. A „po drodze” jeszcze rozgrywki ligowe i zgrupowanie szkoleniowe w weekend listopadowy.

Instruktor sekcji brydża sportowego CKiS Skawina

Marcin Kuflowski

(AZG)

inna lokalizacja