Medalowe żniwa młodzików

inna lokalizacja
30/09/2021

03/10/2021

11 medali najmłodszych brydżystów

3 złote, 4 srebrne, 4 brązowe krążki – to dorobek naszych brydżystów wywalczony podczas XXV Mistrzostw Polski Młodzików, które odbyły się w dn. 30 września – 3 października w Żerkowie w woj. wielkopolskim. Na zawodach #teamckis reprezentowane było przez rekordową kadrę 20 zawodniczek i zawodników!

Pierwszego dnia trwania imprezy najwięcej powodów do radości dali nam najmłodsi z najmłodszych, czyli grupa 10-latków, którzy swoją przygodę z brydżem zaczęli dopiero niedawno. Weronika Romańska i Michał Stępkowski oraz Klara Kozłowska i Krzysztof Ziętarski niespodziewanie sięgnęli po złoty i brązowy medal w kategorii U10. Srebro trafiło z kolei do Łucji Ciborowskiej i Jana Trojaka rywalizujących w gronie 15-latków. I tylko kategoria U12, w której – jak się wydawało – mamy największe szanse, nie przyniosła medalowego plonu.

W piątek rywalizowano w konkurencji par open. W rywalizacji U15 brylowali Łucja Ciborowska i Janek Trojak, którzy wygrali z dużą przewagą nad konkurencją. W gronie U12 znowu naszym nie szło. Ale w końcówce dwóm parom udało się wrzucić wyższy bieg i – choć wydawało się to nieprawdopodobne – obie wskoczyły na podium, niwelując spore straty z wcześniejszej fazy zawodów. W ten sposób po „srebro” sięgnęli Milena Klimiuk i Kacper Kisielewski, a „brąz” zawisł na szyjach Adama Mazura i Franciszka Kierepki.

Popisem #teamCKiS była rywalizacja drużynowa, najbardziej prestiżowa konkurencja. Milena, Kacper, Łucja i Janek świetnie grali w eliminacjach, a półfinał i finał były wręcz ich popisem! Co ciekawe, Milena i Kacper na ten turniej zostali przesunięciu z kategorii U12 do U15, będąc najmłodszymi zawodnikami w rywalizacji! Nieco osłabiona w ten sposób drużyna U12 sięgnęła po „brąz” i choć tu aspiracje były nieco wyższe – i ten krążek cieszy pod nieobecność liderów. W naszej drużynie grali: Ignacy Kotewicz, Antoni Wójtowicz, Jakub Michalski i Franciszek Stężała. Tutaj też warto podkreślić piąte miejsce drużyny, w skład której wchodziły Alina Klimiuk i Joanna Massalska, bo to była niespodzianka in plus.

Ostatnim akcentem mistrzostw były odrębne turnieje dziewcząt i chłopców. O ile dla dziewcząt nie było to udane „zamknięcie” imprezy (choć cieszą miejsca w czołówce aż trzech naszych par), o tyle chłopcy znowu szturmowali podium. Jan Trojak z Franciszkiem Krajewskim z UKS Gol Brodnica zdobyli srebro w kategorii U15, a Tomasz Trojak i Stanisław Wadowski – ten sam kolor w młodszej grupie, wyprzedzając w dodatku klubowych kolegów, Ignacego Kotewicza i Antoniego Wójtowicza, którzy sięgnęli po brąz.

 

W klasyfikacji klubowej mistrzostw CKiS Skawina zajęło drugie miejsce, ustępując dwukrotnie liczniej reprezentowanemu AZS UW Warszawa. Z kolei Jan Trojak i Łucja Ciborowska zajęli dwa najwyższe miejsca w klasyfikacji indywidualnej mistrzostw.

– Trudno nie być zadowolonym z osiągniętych wyników, choć oczywiście jest i mały niedosyt, bo przy odrobinie szczęścia mogliśmy powiększyć nasz dorobek. Zwłaszcza w rywalizacji 12-latków nie zawsze szczęście nam sprzyjało – ocenił trener Marcin Kuflowski. – Na szczególne słowa uznania zasługują Łucja i Janek, dla których mistrzostwa były debiutem jako pary, a w każdej z konkurencji sięgali po medale. No i Milena z Kacprem, którzy w rywalizacji ze starszymi o trzy lata, wygrali najważniejszy turniej – teamy. Bardzo cieszą pierwsze „poważne” medale Adama, Staszka i Tomka. A wreszcie wspaniały występ naszych debiutantów, którzy nie grali jeszcze w żadnych tak dużych zawodach, a i staż gry mają niewielki – brawa dla Weroniki, Klary, Karoliny, Michała, Krzysia i Mateusza. Nie wszyscy sięgnęli po trofea, ale zaprezentowali się znakomicie.

ZDJĘCIA

Zapisy do sekcji brydża sportowego wciąż trwają. Startujemy już niebawem. Aby zasygnalizować chęć udziału w nich – prosimy o telefon do Działu Sportu CKiS 12 276 40 56 lub bezpośrednio do instruktora Marcina Kuflowskiego 507 065 495.

Marcin Kuflowski

Instruktor Sekcji Brydża Sportowego CKiS Skawina

(JK)

inna lokalizacja