MELPOMENA – III Gminny Festiwal Teatralny

online
14/03/2022

Po raz trzeci Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Szkoła Podstawowa w Radziszowie, organizatorzy III edycji Festiwalu Form Teatralnych „Melpomena”, zapraszają uczniów klas 1–8 szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Skawina do udziału w tym wyjątkowym teatralnym wydarzeniu.  Ze względu na wciąż trwające obostrzenia epidemiczne, nadajemy naszemu teatralnemu przeglądowi charakter Festiwalu on-line. Nie chcemy zatrzeć wspaniałej, nowo powstałej teatralnej tradycji, stąd wszystkie spektakle zaprezentujemy w sieci. Pokazy spektakli planujemy  w dniach 21-25 marca, a formuła pokazów szczegółowo opisana jest w załączonym poniżej Regulaminie. Werdykt jury ogłosimy w piątek, 25 marca na stronach internetowych Organizatorów i profilu FB CKiS.

Dotychczas w formie dodatkowego wyróżnienia Laureaci Festiwalu „Melpomena” mogli wystąpić podczas czerwcowego Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Jeśli tegoroczny Tydzień Teatralny (20-25 czerwca) odbędzie się bez przeszkód, a Laureaci Festiwalu będą mieć życzenie zaprezentowania się podczas tego wyjątkowego, teatralnego wydarzenia – jako Organizatorzy z radością zapewnimy zwycięzcom taką możliwość.

Wierzymy, iż mimo trudów organizacyjnych i braku możliwości tradycyjnej scenicznej prezentacji i w tym roku szkolnym podejmą się Państwo trudu przygotowań wspaniałych spektakli. Wasz wysiłek i zaangażowanie zwieńczą piękne realizacje, które będziemy z ogromną przyjemnością oglądać w formie spektakli on-line. Ta formuła, mimo pewnych utrudnień, pozwoli dotrzeć do szerszego grona odbiorców, a do zarejestrowanych spektakli wracać wielokrotnie.

Oczywiście żywimy nadzieję, że formuła on-line festiwalu ma charakter tymczasowy i jeśli tylko rzeczywistość będzie łaskawsza, z radością powrócimy na deski teatralne Pałacyku „Sokół”.

Zachęcając do udziału, życzymy twórczych przygotowań, wielu pozytywnych emocji podczas prób i, wieńczącego Wasz trud pracy, finałowego nagrania!

Regulamin I

Regulamin II

Karta Zgłoszenia on-line

 

Marta Tyrpa

(AZG)

 

 

 

online