Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Brydżu

inna lokalizacja
24/09/2022

Bez najbardziej utytułowanych zawodników wyruszyli 24 września do Chorzowa nasi młodzi brydżyści na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Nie przeszkodziło im to w przywiezieniu kilku medali: brązowego w kategorii U15 oraz kompletu w kategorii U12.

Całą rywalizację w Starochorzowskim Domu Kultury, gdzie zjawiło się 31 par z trzech województw, wygrały najstarsze w stawce dziewczęta ze Śląska – Magda Kapała (Bielsko-Biała) i Kaja Pustułka (Chorzów), wyprzedzając krakusów – Jana i Stanisława Zieleniewskich oraz najmłodszych w tym gronie – Adama Stachurę (9 lat!) i Błażeja Mroza (11 lat) z #teamCKiS. Różnice w czołówce nie były duże, więc tym bardziej warto docenić sukces naszych graczy.

Tuż za podium, a jednocześnie na podium kategorii U12, była już szeroka grupa brydżystów CKiS-u; na czwartym (złoto U12) uplasowali się Antoni Wójtowicz i Ignacy Kotewicz; na piątym (srebro U12) – Mateusz Kisielewski (w parze z Oliwerem Rubachem z Bytomia), dalej – Emilia Massalska (z Janem Luberem z Bielska-Białej), Michał Stępkowski (z Antkiem Kierepką z Katowic; obaj 10 lat – brąz U12) i Stanisław Wadowski – Krzysztof Ziętarski.

Co ważniejsze jednak nawet od medali, to debiuty naszych początkujących adeptów, którzy nie ulękli się starszych i bardziej doświadczonych rywali, wyprzedzając kilka par: Franek Trojak, Makar i Bohdan Shulha, a w szczególności Mateusz Janik, który trenuje ledwie od dwóch tygodni i zajął 20. miejsce na 31. par z nowo poznaną koleżanką z Pszczyny. Brawo!

– Zawody rangi mistrzostw międzywojewódzkich od kilku lat traktujemy jako pożyteczne sprawdziany przed imprezami rangi mistrzostw kraju. Wyniki nie były więc najważniejsze, a chodziło o możliwość przetestowania nowych par. Zresztą wystąpiliśmy w Chorzowie bez Mileny Klimiuk, Kacpra Kisielewskiego oraz Jana i Tomasza Trojaka. Szczególnie cieszę się, że na zawodach mogła się pokazać grupa zupełnych początkujących, którzy dopiero raczkują w brydżu, a już spisali się bardzo, bardzo obiecująco – ocenił trener Marcin Kuflowski.

Za dwa tygodnie w Wądzyniu koło Brodnicy odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików, gdzie jedziemy z medalowymi aspiracjami. Wcześniej część zawodników zagra w pierwszych meczach 3 Ligi Małopolskiej nowego sezonu. Zapowiada się intensywny październik.

 

Instruktor Sekcji Brydża Sportowego CKiS
Marcin Kuflowski

tel. 507.065.495

(AZG)

inna lokalizacja