Mikołajki z siatkówką

inna lokalizacja
13/12/2020

Mikołajki z siatkówką zorganizowała sekcja siatkówki TS Wisła Kraków. 13 grudnia w Hali „Wisły” spotkały się cztery zespoły młodziczek: UKS 22 Kraków, UKS 2010 Liszki, CKiS Skawina oraz gospodarze – TS Wisła Kraków. Turniej został rozegrany pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Grano systemem każdy z każdym, zatem rozegrane zostały 3 mecze.

Relacja trenera:
Pierwszy mecz z UKS 22 Kraków był trudnym meczem, gdyż zawodniczki UKS-u zazwyczaj grają dwie ligi wyżej niż nasza drużyna i niestety nie udało nam się z nimi wygrać.

W kolejnym meczu czekała na nas drużyna gospodarzy, mobilizacja naszych podopiecznych przyniosła niesamowity efekt, ponieważ w pierwszym secie grały jak natchnione, broniły oraz blokowały ataki, świetna zagrywka również dawała nam punkty, dlatego pierwszy set należał do nas z wynikiem 25:19. Niestety w kolejnym secie przegrana po zaciętej walce 25:23 i tie-break rozstrzygnięty również na korzyść gospodarzy.

Trzeci mecz to było spotkanie o trzecie miejsce w turnieju. Pojedynek z Liszkami, z którymi w lidze nie mogliśmy sobie poradzić, był także bardzo zacięty i bez tie-breaku się nie obeszło, ale tym razem to #teamckis był górą! Wygraliśmy 2 : 1!

W zawodach atutami naszej drużyny była, jak zwykle, dobra zagrywka oraz blok. Dziewczyny kolejny raz udowadniają, że są w stanie grać na wysokim poziomie i oby tak dalej !

Chrystian Boczek
Trener sekcji siatkówki CKiS Skawina

W całym turnieju zwyciężył zespół UKS 22 Kraków, pokonując wszystkich po 2:0.
Końcowa kolejność:
1. UKS 22 Kraków
2. TS Wisła Kraków
3. CKiS Skawina
4. UKS 2010 Liszki

Zwycięstwo nad zespołem z Liszek to dobra prognoza przed kolejnym zjazdem Ligi Młodziczek, gdyż gramy razem z nimi w grupie.

Trzymamy kciuki za dziewczęta i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.