Mikołajkowy weekend z CKiS w Skawinie

online
06/12/2020

Czyż 6 grudnia to nie jeden z najmilszych dni w roku? Ekscytacja, ciekawość i odwieczne pytanie „czy coś znajdę pod poduszką?”, podszyte lekką nutą niepewności, czy aby na pewno byliśmy wystarczająco grzeczni…? Nie tylko Dzieci, także Dorośli pamiętają to uczucie!

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy weekend pełen niespodzianek, które sypały się niczym prezenty z Mikołajowego worka. Najpierw mnóstwo sportowych emocji za sprawą siatkarek i sekcji pływackiej, a potem…

Za sprawą Mikołajkowego Maratonu Zumby, jaki zorganizowaliśmy online dla wszystkich dzieci, które lubią aktywność fizyczną z  szybkimi rytmami, bogatą choreografią i doborowym towarzystwem, rozbujaliśmy tanecznie „internety”! Cudowne instruktorki: Alicja Ożóg i Kasia Lichnowska zadbały o radosną atmosferę i żywe tempo podczas maratonu. W świątecznej scenerii, w rytm równie świątecznych przebojów, rozruszały pomysłowymi choreografiami uczestników na internetowych łączach. Dzieciaki radziły sobie świetnie, nie było widać zmęczenia, a wręcz przeciwnie – z każdym utworem wzrastała energia. W trakcie „zumbowania” dzieci brały udział w konkursach na „lepienie bałwana”, „toczenie śnieżek”, wreszcie odgadywały ukryte w prezentowanej choreografii zimowe gry i zabawy. Nagród nie brakowało, czekają teraz na odbiór w Pałacyku „Sokół” w godzinach pracy Działu Realizacji Projektów Kultury (od poniedziałku do piątku od 8.00 do 15.00) lub po uzgodnieniu telefonicznym w innym terminie i lokalizacji (tel. 12 276 34 64). Dziękujemy Wam za udział i zaangażowanie! Wasze piękne stroje nadały całemu wydarzeniu jeszcze bardziej Mikołajkowego klimatu. Mamy nadzieję, że  kolejne spotkanie podczas Maratonu Zumby, w roku 2021, odbędzie się już „w realu”.

Nie był to jednak koniec niespodzianek. Przecież to 6 grudnia! Czy mógłby być prawdziwy bez wizyty Mikołaja? Nie ma mowy! Co prawda Renifer Rudolf został zamknięty na kwarantannie i sanie zostały uziemione, ale od czego jest technika?! Mikołaj we własnej osobie pojawił się w Skawinie za sprawą połączenia z Biegunem Północnym. Niektórzy mogli porozmawiać z nim online! A Mikołaj wiedział o wszystkim! O kotkach, pieskach, babci, szkole, braciach, siostrach… Wrażenia były bezcenne, a radość z prezentów otwieranych w jego obecności ogromna.

Życzymy Wam wszystkiego najlepszego w każdym dniu tego i każdego roku! Bądźcie zawsze uśmiechnięci i pełni dziecięcej radości!

Joanna Kurpiel, Katarzyna Bogdali

(AR)

 

online