Miłość swe humory ma…

Pałacyk "Sokół"
Skawina
28/01/2019

… ale nie zna granic ni kordonów i stanowi niewyczerpane źródło inspiracji, zwłaszcza w muzyce. Dzisiejszy wieczór udowodnił, że miłość ma wiele twarzy, blasków i cieni, a ich finezję odsłoniło przed nami Finesis Trio.

Trzy znakomite artystki: Katarzyna Puch (sopran), Paulina Tkaczyk (fortepian) i Małgorzata Włodarczyk (gitara) – doświadczone, z bogatym resumee – połączyły siły, by wspólnie wyśpiewać i wygrać kolory miłości: od Chopina po Gershwina, od Lehara po Presleya. Kontrastowe zestawienia? Nic bardziej mylnego. Miłość smakuje jak wino w „Hulance” Chopina i w „Czardaszu” Lehara. Jest tęsknotą i zadumą, jak w „Sunrise, sunset” czy „Memory”. Jest wreszcie nieunikniona i obezwładniająca, jak w pieśni „I don’t know how to love Him” czy „Can’t help falling in love”. Dodajmy jeszcze do tego temperamentne południowe kompozycje Fernando Sora czy Napoleona Coste i mamy pełen obraz wszystkich barw miłości.

Reakcja publiczności na zaprezentowany program „Amor, Amor, Amor” zdaje się tylko potwierdzać, że muzyka wydobyła prawdziwy miłości czar.

Dziękujemy za dzisiejsze spotkanie i zapraszamy za miesiąc.

Joanna Kurpiel

(JK)

Fotogaleria: https://www.flickr.com/ [fot. Jarosław Karasiński]

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl