Mini- siatkówka chłopców.

inna lokalizacja
05/01/2023

11/01/2023

W dniach 5 stycznia oraz 11 stycznia 2023 r. zostały rozegrane mecze mini- siatkówki, w ramach Gminnej Ligi Szkolnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie. Do rozgrywek Igrzysk Dzieci – chłopców, zgłosiło się 5 szkół podstawowych z Gminy Skawina, a były to: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Skawinie, Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Radziszowie, Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie.

Rolę gospodarza turnieju pełniła tym razem Szkoła Podstawowa nr 4. Turniej został podzielony na dwa spotkania, na których zostały rozegrane mecze, systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów, każdy do 25 pkt, z 2 pkt przewagą. Nie zabrakło również setów tie-break, czyli decydującego 3 seta.

Po pierwszym dniu zawodów wszystko wskazywało na to, że mecze finałowe zostaną rozegrane pomiędzy SP 4, a SP Radziszów, gdyż wszystkie dotychczasowe mecze zostały wygrane przez podane zespoły. Jednak drugi dzień rozgrywek pokazał, że drużyna z SP 1 również może mieć duże szanse na wygraną.

Największe emocje pojawiły się w ostatnim, zaciętym meczu, rozegranym pomiędzy ZPO Wola Radziszowska, a SP Radziszów. Nie zabrakło głośnego dopingu i kibicowania. Ostatecznie po 3 setowym starciu, mecz zakończył się wygraną dla SP Radziszów.

A tak przedstawia się tabela wszystkich rozegranych meczy:

ID chłopców mini-siatka

Ostatecznie wszystkie szkoły uplasowały się następująco:

  1. Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Radziszowie
  2. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie
  3. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Skawinie
  4. Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej
  5. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Franciszek Klimczyk z SP Radziszów.

Gratulacje dla wszystkich szkół, za zaciętą walkę oraz zdrową rywalizację, a w szczególności dla SP z Radziszowa, którzy będą reprezentować Gminę Skawina na szczeblu powiatowym.

 

FOTORELACJA

20230111-123238-401A5670

inna lokalizacja