Mini-mistrzostwa w Słowenii i czeskie Pardubice z udziałem naszych

inna lokalizacja
23/03/2019

07/04/2019

Marcowe „11 ICO Crossminton Slovenian Open 2019” w Lasko w Słowenii i kwietniowe  „2019 ICO Crossminton O perníkové srdce Open” w Pardubicach odbyły się z udziałem crossmintonowców CKiS Skawina. Poniżej relacja pani Anny Faski:

Turniej w Słowenii  uważany jest za mini-mistrzostwa, gdyż jego zwycięzcy mogą uzyskać aż 1000 punktów do rankingu międzynarodowego. Skawina i nasze CKiS miało tam swoich reprezentantów: Zofię Wincenciak, Jana Wincenciaka oraz Mateusza Faskę, którzy w swoich kategoriach musieli zmierzyć się z  przeciwnikami z 16 krajów, w tym także z dalekiej Japonii. Po dwóch dniach rozgrywek ostatecznie tylko Mateusz Faska stanął na podium. Zajął 3 miejsce w kategorii singlowej U18 oraz 3 miejsce w kategorii U18 double wraz ze swoim partnerem deblowym Janem Jr. Scavnicy ze Słowacji. Nasza utytułowana zawodniczka Zosia Wincenciak w kategorii Open Women, zajęła 7 miejsce, a grając z Wojciechem Wilkoszem trenującym na co dzień w Brzeszczach – 5 w kategorii Mixed Open Double. Pan Jan Wincenciak zakończył rozgrywki na miejscu 9 w kategorii O50.

Z kolei w Pardubicach do w/w zawodników dołączył wychowanek naszej sekcji Mateusz Knapczyk, który wraz z Zofią Wincenciak w kategorii mixed Adults Double w pięknym stylu wywalczył złoto. Ponadto każdy z zawodników rozgrywał pojedynki singlowe w swoich kategoriach wiekowych. Na złoto w kategorii U18 zapracował Mateusz Faska, na brąz Mateusz Knapczyk w kategorii Open mężczyzn, natomiast Zofia i Jan Wincenciak uplasowali się na najbardziej nielubianym czwartym miejscu.

Wszystkim startującym gratulujemy uzyskanych wyników i wzbogacenia swoich puli rankingowych.