Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego w Pływaniu Młodzików 10-13 lat

02/06/2018

03/06/2018

W dniach 2 – 3 czerwca 2018 r. bocheńska pływalnia gościła uczestników „Mistrzostw Województwa Małopolskiego w Pływaniu Młodzików 10-13 lat”. Tradycyjnie rozegrano także Memoriał Jana Kota. W dwudniowym programie zawodów nie zabrakło również udziału zawodników CKiS Skawina, którzy mogli walczyć o cenne punkty premiowane do gminnego stypendium sportowego w dyscyplinie pływanie.

Barwy Centrum reprezentowało 9 zawodników i zawodniczek; w najmłodszej kategorii 12 lat – Zuzanna Bętkowska, Maja Guzik, Zuzanna Kutermak, Alicja Marcinkiewicz, Wiktoria Mróz, Martyna Płonka; w kategorii 13 lat – Grzegorz Marczak, Roch Sobota oraz Robert Zaremba. Zawodnicy Centrum wystąpili łącznie w 33 startach w konkurencjach indywidualnych.

Mistrzostwa Okręgu Młodzików zorganizowała kryta pływalnia im. Jana Kota  oraz Małopolski Okręgowy Związek Pływacki.

Dwudniowe pływackie zmagania podzielono na 3 bloki programowe, dwa sobotnie i jeden niedzielny.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy 10, 11, 12 i 13 letni. Każdy zawodnik miał prawo startu do 2 konkurencji indywidualnych w każdym bloku, jednakże nie więcej niż w 5 konkurencjach indywidualnych łącznie.

W ramach zawodów rozegrany został także Memoriał Jana Kota, w kategorii łącznej „11 lat i starsi”, na dystansie 200 m stylem dowolnym, rozgrywany systemem eliminacji i finału, który nie wliczał się do limitu startów.

Wśród nagród organizatorzy przewidzieli medale i dyplomy dla trzech najlepszych zawodniczek i zawodników w każdej konkurencji i kategorii wiekowej. Puchary stały się udziałem najlepszych klubów w każdej konkurencji i kategorii wiekowej. Puchary oraz nagrody rzeczowe przypadły w udziale uczestnikom Memoriału Jana Kota, którzy zajęli miejsca I-VI w kategorii dziewcząt i chłopców.

W zawodach wystartowało łącznie 26 klubów pływackich z Małopolskiego Okręgu Pływackiego, które reprezentowało łącznie 335 zawodników w tym: 175 pływaków i 160 pływaczek; co przełożyło się na liczbę 1565 startów w konkurencjach indywidualnych.

Szczegółowe wyniki zawodów z udziałem zawodników Centrum:

W klasyfikacji generalnej na najlepszego zawodnika i zawodniczkę zawodów w kategorii 12 lat Zuzanna Bętkowska zajęła 6 miejsce, a Maja Guzik uplasowała się na 9 pozycji, co można uznać za bardzo dobry wynik obu zawodniczek.

Kat. 12 lat:

Zuzanna Bętkowska:

 100 m klasyczny – 2 miejsce, czas: 1:20,33 /rekord życiowy/

– 200 m klasyczny – 3 miejsce, czas: 2:50,49 /rekord życiowy/

– 50 m klasyczny – 3 miejsce, czas: 37,48  /rekord życiowy/

– 200 m zmienny – 4 miejsce, czas: 2:42,42  /rekord życiowy/

 

Maja Guzik:

– 100 m klasyczny – 3 miejsce, czas: 1:21,75  /rekord życiowy/

– 100 m zmienny – 6 miejsce, czas: 1:18,29  /rekord życiowy/

– 50 m dowolny – 5 miejsce, czas: 32,05  /rekord życiowy/

– 50 m klasyczny – 2 miejsce, czas: 37,36 /rekord życiowy/

 

Zuzanna Kutermak:

– 100 m grzbietowy – 9 miejsce, czas: 1:23,56  /rekord życiowy/

– 200 m klasyczny – 9 miejsce, czas: 3:11,37  /rekord życiowy/

– 50 m grzbietowy – 8 miejsce, czas: 38,66 /rekord życiowy/

– 50 m klasyczny – 12 miejsce, czas: 42,74 /rekord życiowy/

 

Alicja Marcinkiewicz:

– 100 m klasyczny – 15 miejsce, czas: 1:38,76 /rekord życiowy/

– 50 m dowolny – 27 miejsce, czas: 38,33  /rekord życiowy/

– 50 m grzbietowy – 11 miejsce, czas: 40,65 /rekord życiowy/

– 50 m klasyczny – 16 miejsce, czas: 46,18 /rekord życiowy/

 

Wiktoria Mróz:

– 50 m dowolny – 15 miejsce, czas: 34,46 /rekord życiowy/

– 50 m grzbietowy – 10 miejsce, czas: 39,87 /rekord życiowy/

 

Martyna Płonka:

– 100 m klasyczny – 11 miejsce, czas: 1:30,25 /rekord życiowy/

– 50 m dowolny – 18 miejsce, czas: 35,21 /rekord życiowy/

– 100 m dowolny – 17 miejsce, czas: 1:17,99 /rekord życiowy/

– 50 m klasyczny – 11 miejsce, czas: 42,04 /rekord życiowy/

 

Kat. 13 lat:

Grzegorz Marczak:

– 100 m klasyczny – 8 miejsce, czas: 1:25,25  /rekord życiowy/

– 50 m dowolny – 8 miejsce, czas: 30,56 /rekord życiowy/

– 100 m dowolny – 9 miejsce, czas: 1:08,26 /rekord życiowy/

– 50 m klasyczny – 5 miejsce, czas: 39,17 /rekord życiowy/

 

Roch Sobota:

– 50 m dowolny – 20 miejsce, czas: 32,75 /rekord życiowy/

– 100 m dowolny – dyskwalifikacja

 

Robert Zaremba:

– 100 m grzbietowy –14 miejsce, czas: 1:21,56 /rekord życiowy/

– 100 m zmienny – 11 miejsce, czas: 1:21,58  /rekord życiowy/

– 50 m dowolny – 19 miejsce, czas: 32,68 /rekord życiowy/

– 50 m grzbietowy – 9 miejsce, czas: 37,26 /rekord życiowy/

 

Szczegółowe wyniki zawodów znajdują się na stronie www.megatiming.pl w zakładce zawody okręgowe.

 

Magdalena Bogdanowicz

(AR)