Mistrzostwa Polski Młodzików zdominowane przez Skawinę

inna lokalizacja
07/10/2023

10/10/2023

27 medali, w tym aż 9 złotych, przywieźli najmłodsi brydżyści CKiS Skawina z Mistrzostw Polski Młodzików. Oznacza to, że nasz zespół wygrał w 9 z 15 możliwych konkurencji w łącznie trzech kategoriach wiekowych: U15, U12 i U10. Takich rezultatów jeszcze nigdy w historii jednorazowo nie osiągnęliśmy. 

Najmniej medali, bo tylko cztery, wywalczyliśmy w najbardziej prestiżowej kategorii U15. Ale trzeba podkreślić, że nie dysponowaliśmy wówczas pełnym składem, bo z różnych powodów dwóch murowanych kandydatów do medali (multimedalistów z lat poprzednich) nie mogło wziąć udziału w zawodach. Za to aż trzykrotnie stawaliśmy na najwyższym stopniu podium, w czym wielka zasługa Mileny Klimiuk i Jakuba Michalskiego. Oboje tegoroczni mistrzowie świata sięgnęli po trzy krążki, a do czwartego zabrakło trochę szczęścia, bo rywalizację w parach open zakończyli na czwartym miejscu. O pechu możemy też mówić w turnieju drużynowym, bo półfinał przegraliśmy różnicą 0,1 imp, czyli mniej więcej fotokomórką na mecie biegu na 100 metrów. No i o włos od krążka była debiutująca w starszej kategorii Karolina Stępkowska, czwarta w turnieju par dziewcząt.

Z kolei, do czego zdążyliśmy już przywyknąć, największe plony zebraliśmy w gronie U12. Dość powiedzieć, że z 15 możliwych do zdobycia medali, pozwoliliśmy rywalom na wywalczenie tylko dwóch! Obsadziliśmy całe podium w najbardziej prestiżowym turnieju drużynowym, ale też w mikstach i parach dziewcząt. Klara Kozłowska i Julia Ziętarska stawały na podium czterokrotnie, z czego dwukrotnie na najwyższym jego stopniu. Po trzy medale przywożą: Weronika Romańska i Krzysztof Ziętarski. Dwukrotnie na podium wchodzili również: Antonina Chmielewska i Kacper Jurkiewicz, dla którego był to debiut w Mistrzostwach Polski Młodzików. Co ciekawe, w tej kategorii wiekowej w turnieju dziewcząt triumfowały 9-letnie: Zuzia Omielska i Madzia Pietrzko!

Wreszcie najmłodsi – kategoria U10. Tutaj w nasze ręce trafiło „zaledwie” 10 z 15 medali. Podwójne zwycięstwo nasi najmłodsi świętowali w rywalizacji drużynowej. Pełne podium obsadziliśmy w turnieju dziewcząt. Gwiazdami pierwszej wielkości w tej grupie wiekowej były Zuzanna Omielska i Magdalena Pietrzko, zdobywczynie medali we wszystkich czterech konkurencjach. Niewiele ustępował im Makar Shulha, który wrócił do Skawiny z trzema medalami. Dwukrotnie medale zawisły na szyjach Jana Biernata, Jakuba Frańczaka i Tymona Kuflowskiego.

– Wydaje się, że po takim występie, jakikolwiek komentarz jest zbędny. Jestem niezwykle dumny z tego, co osiągnęli najmłodsi z kategorii U10 i U12. Klasę mistrzowską potwierdzili: Milena Klimiuk i Jakub Michalski. Kilku zawodników zaliczyło świetne debiuty. Natomiast z pewnością podkreślić należy osiągnięcia Julii Ziętarskiej i Klary Kozłowskiej w grupie U12 oraz Zuzi Omielskiej i Madzi Pietrzko w grupie najmłodszej. Zdobyć po cztery medale na jednej imprezie, to jest wyczyn wobec którego nie można przejść obojętnie – podsumował trener drużyny, Marcin Kuflowski.

Medaliści w poszczególnych konkurencjach:

U15 (4 medale):

Drużynowo: 3. Milena Klimiuk, Jakub Michalski oraz Jadwiga i Franciszek Stężałowie (AZS Uniwersytet Szczeciński)

Pary mikstowe: 1. Milena Klimiuk – Jakub Michalski

Pary chłopców: 1. Jakub Michalski – Franciszek Stężała

Pary dziewcząt: 1. Milena Klimiuk – Jadwiga Stężała

U12 (13 medali):

Drużynowo: 1. CKiS Skawina – As Pik (Klara Kozłowska, Julia Ziętarska, Błażej Mróz, Adam Stachura), 2. CKiS Skawina – As Kier (Antonina Chmielewska, Weronika Romańska, Michał Stępkowski oraz Antoni Kierepka z Blue Club Chorzów), 3. CKiS Skawina – As Karo (Kacper Jurkiewicz, Armin Wład, Krzysztof Ziętarski oraz Hubert Ożibko z WaWa Brydż)

Pary open: 1. Klara Kozłowska – Julia Ziętarska, 3. Armin Wład – Hubert Ożibko

Pary mikstowe: 1. Weronika Romańska – Krzysztof Ziętarski, 2. Julia Ziętarska – Armin Wład, 3. Klara Kozłowska – Adam Stachura

Pary chłopców: 2. Kacper Jurkiewicz – Krzysztof Ziętarski, 3. Armin Wład – Hubert Ożibko

Pary dziewcząt: 1. Zuzanna Omielska – Magdalena Pietrzko, 2. Antonina Chmielewska – Weronika Romańska, 3. Klara Kozłowska – Julia Ziętarska

U10 (10 medali):

Drużynowo: 1. CKiS Skawina – Król Kier (Jakub Frańczak, Tymon Kuflowski, Makar Shulha, Franciszek Trojak), 2. CKiS Skawina – Król Pik (Zuzanna Omielska, Magdalena Pietrzko, Jan Biernat, Wojciech Ćwik),

Pary open: 2. Makar Shulha – Franciszek Trojak, 3. Zuzanna Omielska – Magdalena Pietrzko

Pary mikstowe: 2. Magdalena Pietrzko – Tymon Kuflowski, 3. Zuzanna Omielska – Jakub Frańczak

Pary chłopców: 2. Jan Biernat – Makar Shulha

Pary dziewcząt: 1. Zuzanna Omielska – Magdalena Pietrzko, 2. Michalina Szafran – Maja Ziętek, 3. Karolina Gala – Elżbieta Walczyk

Gratulacje dla zawodników, trenera i rodziców młodych brydżystów !

FOTORELACJA Marcina Kuflowskiego

 

Tomasz Kutek

inna lokalizacja