Mistrzostwa Polski w Inline Alpine

inna lokalizacja
26/09/2020

27/09/2020

W ostatni weekend września Stowarzyszenie Sportowe SKIMKA zorganizowało, już po raz drugi w Skawinie, Mistrzostwa Polski w Inline Alpine. Po licznych sportowych sukcesach, jakie odnieśli skawińscy zawodnicy oraz po wzorowym przeprowadzeniu mistrzostw w roku poprzednim Polski Związek Sportów Wrotkarskich przyznał prawo do organizowania zawodów tak wysokiej rangi.

W sobotę, w konkurencji slalom, zawodnicy, startujący ze specjalnie zbudowanej rampy, mieli do przejechania po drodze asfaltowej o średnim nachyleniu 6% slalom składający się z 30 tyczek. Natomiast w niedzielę, na tej samej trasie, po raz pierwszy w naszym kraju odbyły się Mistrzostwa Polski w konkurencji slalom gigant. Tym razem zawodnicy mieli do pokonania 15 bramek gigantowych.

Startowano w grupach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. W tegorocznych zawodach uczestniczyło 62 zawodników z ośmiu krajowych klubów, na czele z aktualnymi Mistrzami Polski.  W zawodach wzięli udział także zawodnicy z Czech, z klubu LK Jirkov. W dwudniowych zmaganiach świetnie zaprezentowali się zawodnicy ze skawińskich klubów, którzy zdobyli łącznie 16 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe medale. Ponieważ sytuacja epidemiczna nie pozwalała do tej pory na odbywanie się zawodów rolkarskich, był to jedyny polski weekend tegorocznego sezonu dla zawodników inline alpine.

Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Pan Norbert Rzepisko. Dziękujemy naszemu partnerowi, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, wszystkim wolontariuszom i sponsorom, którzy pomogli w organizacji zawodów oraz Gminie Skawina, która udostępniła drogę do ich przeprowadzenia.

Zdjęcia z zawodów i rezultaty w poszczególnych grupach na stronie  www.pzsw.org

 

Ze sportowym pozdrowieniem,

Janusz Nowak

 

inna lokalizacja