Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Pływaniu Dzieci i Młodzików

inna lokalizacja
03/06/2023

04/06/2023

3 i 4 czerwca na Krytej Pływalnia MOSiR w Oświęcim rozegrane zostały zawody Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Pływaniu Dzieci i Młodzików. Organizatorami zawodów byli Małopolski Okręgowy Związek Pływacki, UKS Ósemka Oświęcim i MOSiR Oświęcim. W mistrzostwach startowali zawodnicy w wieku 10-13 lat posiadający licencję PZP. Zawody rozegrane zostały seriami na czas zgodnie z przepisami FINA i PZP. Sekcję Pływacką CKiS reprezentowali Emilia Bętkowska, Maja Szajna i Jakub Szczypczyk. Bank z medalami rozbiła Emilia Bętkowska, która została trzykrotną Mistrzynią Małopolski oraz najlepszą zawodniczką mistrzostw w kategorii 12 lat. Warto zaznaczyć, iż Emilia na dystansie 800 m stylem dowolnym startowała po raz pierwszy.  Jesteśmy #taaacyDUMNI. Wyniki poniżej.