Mistrzowie Małopolski Open

inna lokalizacja
16/04/2023

Juniorzy młodsi z sekcji brydża sportowego CKiS Skawina nie raz już udowadniali, że rywalizacja z rówieśnikami przestaje być dla nich wielkim wyzwaniem. W efekcie w tym sezonie zadebiutowali w I lidze, zajmując miejsce w środku tabeli, a Kacper Kuflowski z Wojciechem Okrzesikiem zdobyli mistrzostwo Małopolski par open i dostąpili zaszczytu gry w finale Grand Prix Polski Par open. Teraz do kolekcji drużyna w składzie: Łucja Ciborowska, Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit i Michał Stasik – dołożyła „złoto” Mistrzostw Małopolski Teamów BAM!

W zawodach, które odbyły się w niedzielę, 16 kwietnia, na Stadionie Miejskim w Krakowie, wzięło udział 18 drużyn, w których składach pojawili się m.in. gracze ekstraklasy. Na ich tle znakomicie poczynała sobie młodzież CKiS Skawina, która z wyraźną przewagą wygrała zawody, zostawiając w pokonanym polu wielu rutyniarzy. W drodze po końcowy sukces, Łucja, Kacper, Franek i Michał przegrali (i to nieznacznie) tylko jeden z dziewięciu meczów. Warto tutaj zaznaczyć, że drużyna wystąpiła w dość eksperymentalnym składzie, bo ani Łucja z Kacprem, ani Franek z Michałem nie stanowią aktualnie stałych par.

Co ciekawe, na dwóch kolejnych miejscach turnieju również uplasowały się drużyny z zawodnikami ze Skawiny w składzie! Na drugim miejscu Marek Jarosz i Bartosz Bańkowski z II-ligowej drużyny Piast-CKiS Skawina, a na trzecim – Przemysław Kurzak – wspierający III-ligowy Piast-CKiS II Skawina. Na niższych miejscach uplasowały się też trzy młodzieżowe (złożone w większości z młodzików!) drużyny, które przez długi czas były w czołówce turniejów i dopiero pod koniec nieco brakło sił i doświadczenia.

– To kolejne potwierdzenie, że młodzież może wygrywać w prestiżowych turniejach wysokiej rangi dla dorosłych. Myślę, że śmiało ostatni rok możemy uznać pod tym względem za przełomowy i absolutnie potwierdzający, że nic co się wcześniej wydarzyło, nie było dziełem przypadku. Sukcesy ubiegłoroczne w Szwajcarii i Słowacji, jesienne na krajowym podwórku – nikt już nie mówi o przypadku, gdy wygrywa młodzież ze Skawiny. Co godne podkreślenia, wydaje mi się, że doświadczeni gracze doceniają nasze osiągnięcia i cieszą się nimi, nawet jeśli się to dla nich wiąże z przegraną. Fajnie też traktuje się na zawodach dla dorosłych naszych najmłodszych brydżystów, którzy zapewne za kilka lat dobiją do sukcesów nieco starszych kolegów – ocenił wyniki zawodników #teamCKiS, koordynator sekcji, Marcin Kuflowski.

Sekcja brydżowa CKiS nie próżnuje. Już w najbliższym czasie czołowi zawodnicy wyjadą na kilkudniowe zgrupowanie szkoleniowo-startowe, a w maju czekają ich wyjazdy na zagraniczne turnieje do Koszyc, Budapesztu i Zurychu.

 

Instruktor Sekcji Brydża Sportowego CKiS

Marcin Kuflowski

(AZG)

 

inna lokalizacja