Młodość i rutyna

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
09/04/2022

VIII Skawiński Turniej Crossmintona otworzyli najmłodsi pasjonaci tej dyscypliny sportu, którzy w sobotę, 9 kwietnia po raz pierwszy w życiu stanęli do sportowej walki z rywalem, pędzącą lotką i … własnymi emocjami.

Od juniora po seniora, w 9 kategoriach wiekowych wystartowało 47 zawodników, w tym 31 juniorów. Obok reprezentantów Gospodarzy na 4 crossmintonowych polach gry, które tego dnia zdominowały parkiet Hali Widowiskowo-Sportowej CKiS, gościliśmy zawodników z klubów: SBK Lipany, Silesia Speeders Katowice, Speed Club Brzeszcze i KC Wolf Fighter.

Speedersi zagrali ogółem 86 pasjonujących pojedynków. W każdej kategorii wiekowej, zawodnicy stawali na wyżynach swoich crossmintonowych umiejętności, dzięki czemu mieliśmy okazje oglądać interesujące widowisko sportowe, które zwieńczył… gromki okrzyk radości, kończący rywalizację w MS 040. Powód? Ogromna radość zwycięzcy (MS 070), który grając w „młodszej” kategorii, pokonał rywali. Udowodnił tym samym, iż  trening czyni mistrza, a sportowy upór i wytrwałość w dążeniu do celu… wyczekiwane zwycięstwo. Gratulacje dla Pana Jana Wincenciaka!

Czołówka z podium, jak zawsze w Skawinie została udekorowana wyjątkowymi medalami i dyplomami, które wręczali: najmłodszym z kategorii U10 Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Skawinie – Tomasz Stawowy, juniorom z U12 – U18, Zastępca Dyrektora ds. Sportu – Jakub Krasuski a w kategoriach WS, OS i MS 040, Kierownik Działu Sportu i Rekreacji – Tomasz Kutek. Nie zabrakło też najprzyjemniejszego akcentu skawińskich zawodów, czyli losowania upominków spośród wszystkich startujących uczestników. 21 szczęśliwców wylosowała maskotka turnieju – Magda.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali Gabija Jančunska (trenerka sekcji crossmintona) oraz Andrzej Jančunski. Sędzią Głównym był Jan Wincenciak, a dobrym duchem, jak zawsze, „nasza” Monika Gudzowska Popowicz.

Patronat nad turniejem sprawowali International Crossminton Organization, Polska Akademia Crossmintona „Pacross” i Crossminton.pl.

Wyrazy uznania dla wszystkich zawodników, których już teraz serdecznie zapraszamy na listopadowa 250-kę!

WYNIKI TURNIEJU tutaj

FOTOGALERIA tutaj

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl