Młodzi brydżyści rozbili bank z medalami

inna lokalizacja
26/03/2019

27/03/2020

38 zawodników, z czego 13 z CKiS Skawina. 12 medali do wzięcia w dwóch kategoriach wiekowych. 11 z nich trafia do naszych brydżystów. Nie da się ukryć, że tegoroczne Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2019 zostały zdominowane przez CKiS.

To, że w kategorii do lat 15, w której od trzech lat nasz klub regularnie dostarcza reprezentantów kraju, nasi mieli bić się o medale, nikogo nie mogło dziwić. Co najwyżej dziwić mogło to, że nieaktualne stało się ukute przed 2-3 laty powiedzenie: „łatwiej zostać mistrzem świata niż mistrzem Polski młodzików”. Teraz można było stwierdzić: „Łatwiej zostać mistrzem Europy niż mistrzem makroregionu”. Przekonali się o tym Kacper Kuflowski i Franciszek Kurlit, których wyprzedzili Łukasz Kasperczyk i Michał Stasik oraz Kinga Kowal i jedyna w tym gronie zawodniczka „nie-CKiS” – Laura Cichoń. Tak czy inaczej, dwa i pół stopnia podium zajęli „nasi”.

W kategorii U-12, w której medale rozdawano po raz pierwszy w historii, rywalizowało 9 par, w tym 4 skawińskie. Tuż po rozegraniu ostatniego z 30 rozdań (dla kilku naszych był to debiut w jakimkolwiek turnieju!) okazało się, że całe podium jest „nasze”! Na pierwszy miejscu zawody ukończyli 8-letni Antoni Wójtowicz i 9-letni Kacper Kisielewski, wyprzedzając dwie 10-latki: Emilię Massalską i Milenę Klimiuk, oraz kolejnego 8-latka Ignacego Kotewicza w parze z 11-letnim Janem Trojakiem. 

– Cały komplet medalistów w młodszej kategorii plus 8-letni Szymon Kaczor i Tomasz Trojak to zawodnicy z niespełna półrocznym stażem gry. Swoją przygodę z brydżem zaczęli w ramach programu ministerialnego „Sport Wszystkich Dzieci” we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Skawinie, dzięki uprzejmości pani dyrektor Hanny Szczerbak. Większość z nich uczestniczyła już w zimowym obozie szkoleniowym, na którym wykonali fantastyczną pracę. A że zawsze powtarzałem, że gdy uczciwie i mocno pracujesz, wynik przyjdzie sam, tak właśnie się stało. Brawa dla najmłodszych, radość jest ogromna, choć zaskoczenie wcale nie aż tak duże – skomentował sukces podopiecznych trener Marcin Kuflowski. 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2019 odbyły się 23 marca w Krakowie, podczas jednego z największych kongresów brydżowych w kraju, Krakowskiej Wiosny Brydżowej.

 

Marcin Kuflowski

Instruktor Sekcji Brydża Sportowego CKiS

(AR)

inna lokalizacja