Mogilany zdobyte po raz siódmy

inna lokalizacja
20/06/2021

163 uczestników dotarło do mety VII Górskiego Biegu Niepodległości Skawina-Mogilany. Zgłosiło się więcej uczestników, lecz upalna temperatura towarzysząca imprezie odstraszyła wielu z nich. Dlatego też szczególne brawa należą się tym, którzy pomimo skwaru pokonali dystans 8 kilometrów i różnicę wzniesień 170 metrów.

Start nastąpił punktualnie o godzinie 12.00. Biegacze wyruszyli z ulicy Witosa, na wysokości wjazdu do Szkoły Podstawowej Nr 6 w Skawinie. Następnie pobiegli ulicami Witosa, Bukowską, Batalionów Chłopskich, Wyspiańskiego do Chorowic. Dalej ulicami Doboszyńskiego, Krajobrazową, Widokową, Skawińską i Parkową do Rynku w Mogilanach. Zakończenie zawodów odbyło się w Parku w Mogilanach.

Na trasie biegu strażacy z OSP Skawina Korabniki  i OSP Mogilany zorganizowali kurtyny wodne, za co w imieniu Organizatorów serdecznie dziękujemy!

Najszybciej upalną trasę pokonał Dominik Piwowarczyk z czasem 29 minut i 4 sekundy, reprezentujący #adamczerwińskiteam. Na drugim miejscu przybiegł Emil Drabik z czasem 29 minut i 34 sekundy z klubu MOK Mszana Dolna. „Na pudle” znalazł się również Zawodnik Anonimowy z UKS „Filipides” Teresin – 31 minut i 14 sekund. Wśród pań najlepszą okazała się Regina Kulka – 34 minuty, 30 sekund. Najlepszy zawodnik z Gminy Skawina to Adrian Sułowski – 34 minuty 00 sekund, a najlepszym z Gminy Mogilany był Konrad Francuz – 35 minut i 58 sekund.

Organizatorem zawodów był Klub UKS „Jedynka” Skawina przy współpracy Gminy Mogilany, Gminy Skawina, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie i Szkoły Podstawowej w Mogilanach.

Organizatorzy serdecznie dziękują Policji, Straży Miejskiej w Skawinie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Skawinie i Mogilanach za pomoc w organizacji biegu.

Szczegółowe wyniki z biegu i galeria zdjęć na stronie DATASPORT – TUTAJ.

Galeria zdjęć CKiS – TUTAJ

Galeria na stronie Biegu – TUTAJ

 

Projekt był finansowany z środków Gminy Skawina, Gminy Mogilany, Powiatu Krakowskiego i Województwa Małopolskiego.

Tomasz Kutek

(AZG)

 

inna lokalizacja