Moje drzewo zmienia świat – znamy laureatów!

Park Miejski
Skawina
08/06/2019

Dziękujemy za wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs „Moje drzewo zmienia świat”. Cieszymy się, że proekologiczne działania i zmienianie naszego najbliższego otoczenia na lepsze interesują i tych najmłodszych, i starszych, i seniorów z naszej gminy. Jesteśmy pod wrażeniem różnorodności technik wykonanych prac plastycznych i gatunków prac literackich. Na konkurs wpłynęły rysunki na papierze, prace malowane na płótnie, wyklejanki, fotografie. Do ich stworzenia wykorzystaliście cienkie jak włos nici i grubą, mięsistą wełnę, kredki i farby, styropian i korek, plastelinę i szpilki. Drzewo było inspiracją do powstania wierszy i opowiadań, a także form łączących plastykę z literaturą. Otrzymaliśmy prace od osób indywidualnych, grup przyjaciół, rodzeństw, rodzin, grup przedszkolnych i szkół – to pozwala nam wierzyć, że zapobieganie negatywnym skutkom zmian klimatu leży na sercu wszystkim bez wyjątku.

 

Do posadzenia drzew w Parku Miejskim w Skawinie chcemy zaprosić:

Annę Nytko

Zuzannę Dudziak

Przedszkole nr 5 w Skawinie

rodzinę Jarzębińskich

Jagodę Stolarską

Natalię Suder i Paulinę Śliwę

Grupę „Smerfy” z Przedszkola nr 3 w Skawinie

Stanisława Machula

Wiktorię Słowik

Zuzannę Grześków

chłopców z grupy III Przedszkola nr 2 w Skawinie

Zuzannę Srokę

Natalię Kurek

Społeczną Szkołę Podstawową „ZIPI INKLUZJA”

grupę „Skawina Biega”

Jakuba Kopacza

dziewczynki z grupy III Przedszkola nr 2 w Skawinie

grupę „Słoneczka” z Przedszkola nr 3 w Skawinie

Agnieszkę Poniewską

Kazimierę, Filipa i Piotra Woźniaków

 

Razem z Gminą Skawina i Fundacją Aeris Futuro laureatów oraz tych z Państwa, którzy chcą być z nami w tej wyjątkowej chwili, zapraszamy w sobotę 8 czerwca o godzinie 12.00 do Parku Miejskiego w Skawinie (obok Pałacyku „Sokół”), gdzie uroczyście zakończymy konkurs. Nagrodzeni posadzą swoje drzewa, a dla wszystkich dzieci przygotowaliśmy wesołe zabawy pod chmurką.

Konkursowe prace wraz z fotoreportażem z sadzenia drzew będą mogli Państwo już wkrótce obejrzeć na wystawie w holu Basenu Camena.

 

Agnieszka Radziszowska

 

 

 

 

 

 

Park Miejski


Skawina,