„Monogramy” zdobione koronką i haftem

Pałacyk "Sokół"
Skawina
31/05/2019

W piątkowy wieczór Galeria Pałacyku „Sokół” wypełniła się pięknymi pracami stworzonymi przez członkinie Stowarzyszenia Miłośników Tradycyjnego Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „Lud-Art”, działającego przy Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Jest to kolejna wystawa Stowarzyszenia, którą eksponujemy w pałacykowej galerii. Miło jest widzieć ludzi, których połączyła wspólna pasja i którzy efektami swojej pracy chcą zachwycać innych. Stowarzyszenie „Lud-Art” od 25 lat zrzesza osoby kochające rękodzieło i podtrzymujące tradycję ludową. „MONOGRAMY”, które są tematem wystawy, zostały wyczarowane techniką haftu i koronki, z dbałością o najmniejszy szczegół.

Wernisaż wystawy rozpoczął się w sali teatralnej Pałacyku Sokół i ta część imprezy była preludium do podziwiania prac. Gratulacje płynące z listu od Dyrektora CKiS Tomasza Stawowego przyjęła Pani Jadwiga Gruca – Prezes Stowarzyszenia Miłośników Tradycyjnego Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „Lud-Art” oraz wszystkie Członkinie stowarzyszenia. Miłym akcentem były również odwiedziny i słowa uznania od członków Koła Robótek Ręcznych „Razemkowo”, któremu przewodzi Pani Agata Lasek. Swoją wiedzą o haftach i koronkach podzieliła się z zebranymi Pani Halina Dulemba, członkini „Lud-Art”-u. Na muzyczną ucztę podczas wernisażu zaprosił zespół „TANTO”, działający przy Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, a na scenie zobaczyliśmy tego wieczoru: Julię Krzywoń, Karolinę Głowacz, Małgorzatę Szybisty, Gabrielę Sieradzką oraz Weronikę Gajewską.

„Ta­lent jest da­rem uni­wer­salnym, ale pot­rze­ba wiel­kiej od­wa­gi, żeby go wy­korzys­tać. Nie bój się być najlepsza”. Cytując Paolo Coehlo życzymy Stowarzyszeniu Miłośników Tradycyjnego Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „Lud-Art” nowych pomysłów i pasji do tworzenia kolejnych koronkowych dzieł.

Dziękujemy za wieczór pełen wzruszeń i uśmiechów.

Zapraszamy do Galerii Pałacyku Sokół na wystawę „Monogramy”, którą będzie można oglądać do 30 sierpnia br.

Anna Wrzoszczyk

(JK)

 

Fotogaleria: https://flic.kr/s/aHsmDVAPpJ [fot. Jarosław Karasiński]

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl