Muzyczna uczta – recital Cecylii Biel i Mateusza Pierożka

Pałacyk "Sokół"
Skawina
28/08/2022

Muzyczna uczta  – recital Cecylii Biel i Mateusza Pierożka w niedzielę, 28 sierpnia pt. „Bezdroża” zakończył nasze „Babie lato”, czyli wakacyjny cykl koncertów na Skawińskim Rynku.

Tym razem spotkanie odbyło się w Pałacyku „Sokół”, ponieważ pogoda pokrzyżowała nam plany. Mimo to, klimat letnich koncertów został zachowany. Delikatna dekoracja, nastrojowa oprawa, wygodne leżaki i niezawodna publiczność, która tak licznie przybyła na recital. Dziękujemy.

Co do samych artystów i repertuaru: mieliśmy okazję posłuchać 11 piosenek polskich i zagranicznych, wykonań solowych i w duecie. Było lirycznie, nastrojowo, może nawet refleksyjnie, ale nie zabrakło też odrobiny energii, dzięki utworowi „Eldorado”- Sanah czy „Sway”- Michael’a Buble.

To była cudowna, bardzo emocjonalna podróż, okraszona naturalnością, z jaką wypowiadali się i śpiewali artyści, zarówno konstatacje i radość Cecylii, jak i żartobliwe i szczere słowa Mateusza. To wszystko stanowiło całość, która urzekała. A te głosy!!! Miło jest patrzeć, jakich mamy wrażliwych i utalentowanych ludzi w Skawinie. Gratulacje!

 

Cecylia Biel – aktorka Teatru MASKA, świadoma i ukształtowana wokalistka o charakterystycznym głosie i niewątpliwej osobowości scenicznej.

Mateusz Pierożek – uzdolniony i wrażliwy młody aktor i wokalista, nabierający szlifów na warsztatach wokalnych CKiS, zdobywający uznanie jury w przeglądach i konkursach.

 

Dziękujemy wszystkim.

 

Fotogaleria z wydarzenia: https://flic.kr/s/aHBqjA4Utm (fot. Jarosław Karasiński)

 

Agnieszka Kupczyk

(AZG)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl