Muzyczny Poniedziałek: „La Boheme… Aznavour i Jego świat”

Pałacyk "Sokół"
Skawina
25/03/2024

W marcu zapraszamy Państwa w muzyczną podróż nad Sekwanę. Najpiękniejsze piosenki Paryża z repertuaru Charles’a Aznavour’a i Jego Przyjaciół wykonają:

Kinga Kutrzuba – wokal

Rafał Kuźma – wokal

Paweł Łukasik – altówka

Artur Łukasik – kontrabas

Joanna Błażej-Łukasik – fortepian i słowo wiążące

Koncert to swoiste muzyczne epitafium Artysty, przypominające Jego największe przeboje na przestrzeni dziesiątek lat błyskotliwej kariery. Ten niewysoki, lecz obdarzony charakterystycznym głosem syn ormiańskich imigrantów stał się prawdziwą ikoną francuskiej piosenki, uwielbianą także w Polsce. W 1984 był gwiazdą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie. Artysta nazywany francuskim Frankiem Sinatrą skomponował około 1000 piosenek w kilku językach, sprzedał ponad 200 milionów płyt na całym świecie i wystąpił w ponad 60 filmach.

Spośród niezwykle bogatego repertuaru Charles’a Aznavour’a wybraliśmy same największe przeboje, tworząc z nich chronologiczną opowieść o „Napoleonie francuskiej piosenki”. Istotą tego koncertu są oryginalne aranżacje muzyczne i piękne teksty piosenek, wykonane częściowo w języku francuskim i polskim, aby każdy słuchacz mógł możliwie najpełniej odbierać ich poruszający przekaz treściowy. Pięknym dopełnieniem jest także słowo wiążące, uplecione m.in. z listów Artysty oraz wspomnień Jego przyjaciół.

Zapraszamy 25 marca 2024 r., o godzinie 18:00 do Pałacyku „Sokół”.

Bilety w cenie 20 zł w sprzedaży od 27 lutego 2024 r. w kasach CKiS w Skawinie:

  • w Kasie Basenu Camena (parter) – od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 7.00 do 21.00 (płatność kartą, gotówką lub voucherem),
  • w Pałacyku „Sokół”, na godzinę przed koncertem tylko w przypadku wolnych miejsc (płatność kartą, gotówką lub voucherem).

Wstęp bezpłatny na koncert dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół muzycznych I i II stopnia na podstawie okazanej legitymacji szkolnej.

Do zobaczenia,

 

Joanna Kurpiel

(AZG)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl