Muzyczny Poniedziałek: „Spowiedź podrywacza”

Pałacyk "Sokół"
Skawina
23/10/2023

W październiku zapraszamy na błyskotliwą, zabawną i refleksyjną Spowiedź podrywacza”. To muzyczna opowieść młodego mężczyzny, szukającego miłości swojego życia – pełna zabawnych anegdot, ale i przejmujących chwil. Wybrane piosenki i teksty literackie stały się pretekstem do opowiedzenia historii pewnej relacji i niejednego zawodu miłosnego.

Piosenki z tekstami Juliana Tuwima, Mariana Hemara, Wojciecha Młynarskiego, Jonasza Kofty i Agnieszki Osieckiej tworzą historię, która wzbudza u widzów wzruszenie, śmiech i pragnienie przeżycia takiej historii jeszcze raz.

Wystąpią artyści Najmniejszej Sceny Świata:

Dawid Mik – wyrazisty i charyzmatyczny wokalista duetu Szpetni oraz twórca i aktor Najmniejszej Sceny Świata. Działa na pograniczu aktorskiej interpretacji piosenki, poezji śpiewanej i muzodramu. Laureat ponad 100 nagród na krajowych festiwalach i konkursach m.in.: dwukrotnie I nagrody na 66. i 67. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Turnieju Poezji Śpiewanej.

Filip Kot – pianista, akompaniator i kompozytor. Zdobywca kilkunastu nagród indywidualnych za kompozycję, aranżację oraz akompaniament, a także ponad 100 nagród na ogólnopolskich festiwalach, jako pianista duetu Szpetni. Kierownik muzyczny Najmniejszej Sceny Świata. Występował na licznych scenach towarzysząc wielu artystkom i artystom, m.in. Renacie Przemyk.

Artur Łukasik – kontrabasista. Student Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kontrabasu solowego profesora Jana Kotuli. Zdobywca licznych nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach kontrabasowych, m.in.: kilkukrotny zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Kontrabasowego im. Wiktora Gadzińskiego w Katowicach. Kilkukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Jan Łukasik – muzyk, wibrafonista i perkusista. W swojej muzycznej drodze stara się pokazać swoje osobiste spojrzenie na muzykę oraz doceniać to unikalne spojrzenie w twórczości innych artystów. Posiada liczne nagrody uzyskane w konkursach instrumentalnych, m.in.: dwukrotnie Grand Prix w International Youth Music Competition Atlanta 2021 i 2022. Obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku wibrafon jazzowy w klasie profesora Bernarda Maselego. Współtwórca spektaklu poetycko-muzycznego „Norwid w Weronie”.

Najmniejsza Scena Świata – to grupa młodych artystów, skupionych przy kameralnej scenie na tarnowskim rynku. W małym pokoju, w kamienicy pod numerem 9, stworzyli niepowtarzalne miejsce, w którym przygotowują i grają swoje spektakle i koncerty. Od czasu do czasu wychodzą z niej jednak, prezentując swoją twórczość na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach artystycznych, gdzie zdobyli już ponad 100 nagród.

To Oni zabiorą Was do świata aktorskiej interpretacji piosenki.

Zapraszamy serdecznie w poniedziałek 23 października 2023 r. o godzinie 18:00 do Pałacyku „Sokół”.

Bilety w cenie 20 zł w sprzedaży od 4 października w kasach CKiS:

  • w Kasie Basenu Camena (parter) – od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 07:00 do 21:00 (płatność kartą, gotówką lub voucherem),
  • w Pałacyku „Sokół”, na godzinę przed koncertem (płatność kartą, gotówką lub voucherem).

Wstęp bezpłatny na koncert dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół muzycznych I i II stopnia na podstawie okazanej legitymacji szkolnej.

Do zobaczenia na koncercie!

Joanna Kurpiel

/IN/

 

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl