Muzyczny Poniedziałek: twórczość Leonarda Cohena i Toma Waitsa

Pałacyk "Sokół"
Skawina
27/01/2020

Pierwszy Muzyczny Poniedziałek w nowym roku poświęcimy twórczości Leonarda Cohena i Toma Waitsa w wykonaniu Janusza Kasprowicza i Stanisława Marinczenko, którzy dali się już poznać dzięki świetnemu koncertowi piosenek błatnych Włodzimierza Wysockiego.

Koncert duetu odbiega od stylistyki typowej dla występu bardów. Bogate instrumentarium, tj.: akordeon, buzuki, mandolina i oczywiście gitary, zmieniane przez wykonawców podczas koncertu, niebywale urozmaica brzmienie, zwłaszcza podczas wirtuozerskich popisów multiinstrumentalisty. W programie usłyszymy utwory Toma Waitsa, Leonarda Cohena oraz kompozycje własne artystów, napisane do wierszy m.in.: Andrzeja Bursy, Jana Kasprowicza oraz autorskich tekstów, które ukażą się na nowej płycie „Yanistan” już w lutym 2020.

Janusz Kasprowicz – muzyk, kompozytor, autor tekstów. Jest twórcą, liderem, wokalistą i basistą zespołu Projekt Volodia, znanego z brawurowych aranżacji utworów Włodzimierza Wysockiego, wspólnych koncertów z Mirosławem Baką, transmisji w radiowej Trójce ze studia im. Agnieszki Osieckiej oraz występów na ważnych wydarzeniach kulturalnych w całym kraju. Propagator, znawca i miłośnik twórczości Włodzimierza Wysockiego, juror podczas festiwali, pomysłodawca oraz dyrektor cyklicznego festiwalu „Wołodia pod Szczelińcem”, odbywającego się od 2011 r., i wrocławskiego Festiwalu „Pieśniarze Niepokorni” oraz dyrektor artystyczny koncertów, m.in. „Nocy Bardów” podczas Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie.

Stanisław Marinczenko – „wielowymiarowy” muzyk, multiinstrumentalista (gitary, pianino, buzuki, akordeon, mandolina, harfa), aktywnie udzielający się w wielu gatunkach muzycznych. Poza piosenką literacką można usłyszeć jego dźwięki w klimatach irlandzkich, elektrogotyku i innych.

Zapraszamy w poniedziałek 27 stycznia o godzinie 18.00 do Pałacyku „Sokół”.

Wstęp wolny.

Joanna Kurpiel

(AR)

 

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl