Muzyczny Poniedziałek w barwnym świecie opery

Pałacyk "Sokół"
Skawina
25/09/2023

Pierwszy Muzyczny Poniedziałek w sezonie zabrał nas w barwny świat opery i operetki, pięknych dźwięków arii Mozarta i melodyjnych kompozycji Lehara czy Straussa. Wystąpili dla nas piękni i zdolni: Mariola Siepak-Drobna –  sopran oraz Adam Dobek – baryton, studenci wokalistyki w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie prof. Jacka Ozimkowskiego. Przy fortepianie zasiadła prof. Bogumiła Gizbert-Studnicka, inicjatorka koncertu realizowanego w ramach autorskiego cyklu „Bogumiła Gizbert-Studnicka zaprasza na koncert”.

Projekt powstał przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Młodzi artyści porwali publiczność lekkością i radością wykonania nie tylko nadzwyczaj wymagających i kunsztownie zbudowanych arii z oper Wolfganga Amadeusza Mozarta, jak „Czarodziejski flet” czy „Don Giovanni”, ale i swobodnych kompozycji operetkowych, jak „Dziewczęta z Barcelony” czy „Co się dzieje, oszaleję”. Prawdziwą furorę wywołał duet „Myszko”, który poniósł i publiczność, i Artystów na scenie! Tak gorące przyjęcie młodych wykonawców musiało się zakończyć aż dwoma bisami, które wywołały burzę braw, z pewnością słyszalną poza murami Pałacyku „Sokół”!

Fotogaleria z koncertu.

Z pewnością nie było to ostatnie spotkanie z tymi utalentowanymi śpiewakami. Bardzo dziękujemy za tak entuzjastyczne recenzje pokoncertowe i zapraszamy na kolejne koncerty w cyklu Muzyczne Poniedziałki. Zapewniamy, że nie zabraknie zaskoczeń i pięknej muzyki. Już w październiku zapraszamy na zabawną i błyskotliwą „Spowiedź podrywacza” w wykonaniu Artystów Najmniejszej Sceny Świata.

Do zobaczenia!

Joanna Kurpiel

Zdjęcia: Jarosław Karasiński -> https://www.flickr.com/photos/ckiswskawinie/albums/72177720311465303

czarno-biało-zielone logo z kwadratów. Po prawej listery s, r, g, z, pod grafiką podpis Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki

/IN/

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl