Muzyczny zawrót głowy – koncert „Karuzela”

Pałacyk "Sokół"
Skawina
13/02/2022

Fani karuzeli czekają na ten moment: najpierw powoli się rozkręca, nabiera tempa, siedziska/łódeczki/boksy (wybierz właściwe) unoszą się w górę, osiągając punkt kulminacyjny w szalonym wirze. Adrenalina, zachwyt, uniesienie – emocje sięgają zenitu, aż chce się krzyczeć z radości.

Zamiast krzyku były owacje na stojąco, burza braw i prośby o bisy – taki finał miał koncert „Karuzela” w wykonaniu Małgorzaty Szybisty i Roberta Budzynia, który odbył się w niedzielne popołudnie – wigilię Święta Zakochanych.

Nie bez przyczyny – treścią koncertu była miłość w jej wszystkich odcieniach: namiętna, pełna pasji, figlarna, wytęskniona, utracona. Małgorzata Szybisty wykorzystała pełnię swojego nieprzeciętnego talentu, kreując poetyckie, muzyczne wizerunki kobiet słowami Agnieszki Osieckiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej czy Andrzeja Własta, przy znakomitym akompaniamencie Roberta Budzynia. Artysta jest także autorem kilku kompozycji, które Małgosia wykonała podczas niedzielnego koncertu. Jedną z nich jest wzruszający utwór „Kochaj mnie” do pięknego tekstu Joanny Cholewy – skawińskiej poetki. „Wszystko, co potrójne, jest doskonałe” mówi łacińska maksyma – tu doskonałość znalazła formę we wrażliwości osób lokalnych zamieszkaniem, lecz nieograniczonych talentem i wrażliwych duchem.

Był to przepiękny wieczór, bogaty w emocje nie tylko dla słuchaczy, ale i dla samych Artystów.
Dziękujemy, że byli Państwo z nami.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z koncertu.

Joanna Kurpiel

fot. Jarosław Karasiński

/IN/

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl