Muzyka polska kameralnie…

Pałacyk "Sokół"
Skawina
22/10/2018

… czyli inauguracja sezonu koncertowego w Pałacyku „Sokół”.

Zapraszamy na nowy sezon Muzycznych Poniedziałków. Już 22 października o godzinie 18.00 w Pałacyku „Sokół” zabrzmi muzyka polska w wykonaniu Kristiny Kutnik (fortepian), Arkadiusza Babińskiego (fagot) oraz Radosława Bukały (wiolonczela).

W programie koncertu usłyszymy kompozycje: Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza, Ludomira Różyckiego i – jakże rzadko prezentowanego! – Aleksandra Tansmana. Słowo o muzyce i kontekst historyczny prezentowanych utworów przybliży nam pani Joanna Babińska.

 

KRISTINA KUTNIK

W 1995 roku ukończyła Liceum Muzyczne im. Sergiusza Rachmaninowa w Kiszyniowie (Mołdawia). W Krakowskiej Akademii Muzycznej studiowała w klasie fortepianu i w klasie kameralistyki pod kierunkiem prof. Janiny Baster. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu duetów fortepianowych. Uczestniczyła w wielu kursach, m.in.: w kursach mistrzowskich w Rostocku. Wspólnie z Katarzyną Falaną występuje z powodzeniem w duecie fortepianowym – m.in. udział w konkursach w Rzymie (II nagroda), w Neuchatel i w Kownie. Od 1999 pianistka pracuje na stanowisku korepetytora śpiewaków-solistów w Operze Krakowskiej. Jest także pracownikiem Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncertowała w wielu krajach Europy oraz na estradach krajowych, wykonywała nagrania dla Polskiego Radia. Współpracowała z wybitnymi dyrygentami i światowej sławy śpiewakami (m.in. z Małgorzatą Walewską i Mariuszem Kwietniem).

RADOSŁAW BUKAŁA

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli prof. D. Imiełowskiej. W klasie kameralistyki współpracował z prof.  D. Mroczek-Szlezer. Swoje umiejętności doskonalił, biorąc udział w lekcjach i kursach mistrzowskich. Doświadczenie  orkiestrowe zdobywał współpracując, m.in. z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Sinfonietta Cracovia, Capella Cracoviensis, Polish Art Philharmonic pod batutą: K. Pendereckiego, J. Maksymiuka, J. Axelroda, M. Maciaszczyka, T. Tokarczyka, M. Nałęcza-Niesiołowskiego, P. Rubika. Od  2004  r. jest  koncertmistrzem Opery Krakowskiej. Jest także współzałożycielem kwintetu wiolonczelowego Cellostrada, działającego nieprzerwanie od 2010 r., z którym koncertuje w kraju i zagranicą.

ARKADIUSZ BABIŃSKI

Naukę gry na fagocie rozpoczął pod kierunkiem Romana Wojtali w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Bielsku Białej. Studia muzyczne ukończył w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie profesora Stanisława Lecha. Od 1993 r. jest pierwszym fagocistą Opery Krakowskiej, z którą odbył liczne tournee po Europie. Współpracował z Stadt Theater Goerlitz, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Teatrem Muzycznym w Lublinie. Był pierwszym fagocistą Filharmonii Sudeckiej. Nagrywał płyty ze znanymi polskimi sopranistkami: Teresą Żylis-Garą, Krystyną Tyburowską, Katarzyną Oleś-Blachą. Jest współzałożycielem bielskiego Amadeus Trio, z którym koncertuje do dziś.

22 października 2018 r. (poniedziałek), Pałacyk „Sokół”, godz. 18.00.

Wstęp wolny.

 

Joanna Kurpiel

(AR)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl