„Najjaśniejsza Gwiazda” zaświeciła w Sokole

Pałacyk "Sokół"
Skawina
11/02/2019

W drugi poniedziałek lutego w ramach cyklu TEATR DZIECIOM obejrzeliśmy spektakl „Najjaśniejsza gwiazda” wykonany przez znanych  już naszym widzom aktorów Teatru Kalejdoskop.

Zimowa baśń o babci Anuli spodobał się naszej najmłodszej publiczności. A babcia,  jak każda babcia, uwielbia swoje wnuki i z radością rozpieszcza je pieczonymi przez siebie ciastami. Tak było i tutaj w baśniowej opowieści. Babcia Anula, piekąc pyszną szarlotkę czekała na przyjście w odwiedziny swego wnuka Pawełka. Ale nie było to zwykłe oczekiwanie zwyczajnej babci. Babcia Anula za sprawą magicznej kuli nie tylko widziała zdecydowanie więcej i  szerzej, utrzymywała też w tajemnicy swoje kontakty z Krainą Baśni. Pewnego wieczoru, tuż przed odwiedzinami Pawełka, otrzymała list od samej Królowej Zimy, która poprosiła ją o pomoc. Piękny pałac z lodu zamieniał się w wodę i nikt nie mógł dociec przyczyny tragedii. Z powodu tej zaprzątającej głowę babci wiadomości… szarlotka w piecu się spaliła, a  Pawełek, wykorzystując nieuwagę Anuli, poznał zawartość listu. Zdecydował się zastąpić babcię w trudnej misji ratowania świata przed potopem, pokonał strach, wykazał się mądrością serca i przekonawszy tytułową Najjaśniejszą Gwiazdę, że są na świecie ludzie dobrzy i pełni poświęcenia, uratował świat od potopu.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ zdjęć ze spektaklu.

Wierzymy, że czas spędzony z Teatrem Kalejdoskop zachęci Was do obecności na marcowym spotkaniu TEATRU DZIECIOM, na które już dziś zapraszamy wraz z Teatrem KULTURESKA. 11 marca  obejrzymy spektakl „Kolory miasta”. Do zobaczenia!

Marta Tyrpa

(AR)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl