Najlepsi na świecie!

inna lokalizacja
30/06/2022

01/07/2022

Wiadomość petarda – Polska wygrywa w klasyfikacji medalowej na 6. Mistrzostwach Świata w Crossmintonie w Zagrzebiu, zdobywając 17 medali! W reprezentacji Polski znalazł się również #teamCKiS Skawina trenujący pod okiem trener Gabii Jančunskiej.

Relacja pani trener:

Trzy lata po ostatnich największych zawodach Crossmintona ponownie odbył się turniej Mistrzostw Świata, tym razem jako 6. Mistrzostwa Świata ICO Crossminton 2021 powered by Speedminton®. Trzydniowe zmagania (30.06-2.07.2022) odbyły się w największej hali sportowej w Chorwacji, Arenie w Zagrzebiu.  Organizatorzy mistrzostw zadbali o uroczystą oprawę. Podczas ceremonii otwarcia prezentowano wszystkie kraje uczestniczące w mistrzostwach.

Polską flagę na arenę wnosiła juniorka ze Skawiny, Martyna Gołdasz .

350 zawodników z 22 krajów walczyło o tytuły Mistrza Świata w 27 kategoriach. W sumie rozegrano ponad 1000 singlowych i deblowych meczy. Polskie barwy reprezentowali gracze z następujących klubów: CKiS Skawina, SC Speed Club Brzeszcze, PACross Lipków, Speebs Szczecin, PZSB Gorlice, BadBats Wrocław, KC Wolf Fighters, MKS GEMIK Kielce, SpeedBad.pl.

Nasi zawodnicy spisali się doskonale, niektórym zabrakło odrobiny szczęścia do wymarzonego podium Mistrzostw Świata, ale wszystko jeszcze przed nimi – to są młodzi i bardzo ambitni zawodnicy, którzy wraz z juniorskim reprezentantem SC Speed Club Brzeszcze przyczynili się do czwartej lokaty reprezentacji JUNIORÓW na 9 startujących ekip.

CKiS zdobyło 6 medali:

ZŁOTO -> Oskar Sonik (junior chłopcy U13)

ZŁOTO -> Jan Wincenciak (mężczyźni O70)

SREBRO -> Dominik Dryja (junior chłopcyU15)

SREBRO -> Mateusz Faska (junior chłopcy U19)

BRĄZ -> Oskar Sonik / Mateusz Faska (Deble U19)

BRĄZ -> Dominik Dryja (z Filipem Miłoniem z Brzeszcz) (deble U19)

 

5. m-ce -> Michał Gołdasz (chłopcy U13)

5. m-ce -> Alicja Gorczyca (dziewczęta U15)

5. m-ce -> Martyna Gołdasz (dziewczęta U17)

5. m-ce -> Alicja Gorczyca/ Martyna Gołdasz (deble U19)

Tablica z nazwami piętnastu państw starujących w szóstych mistrzostwach świata w crossmintonie, które odbyły się na Chorwacji, w Zagrzebiu. Reprezentacja Polski wśród, której byli gracze sekcji crossmintona cekaies skawina, zajęła miejsce pierwsze. Tablica z nazwami dziewięciu państw starujących w kategorii juniorskiej, w szóstych mistrzostwach świata w crossmintonie, które odbyły się na Chorwacji, w Zagrzebiu. Reprezentacja Polski wśród, której byli gracze sekcji crossmintona cekaies skawina, zajęła miejsce czwarte.

 

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyśmienitych wyników. Zaprocentowała Wasza ciężka praca na treningach. Tak trzymajcie!

Barbara Brodzińska

(AZG)

inna lokalizacja