Nasi we Francji

inna lokalizacja
20/02/2022

28/02/2022

W dniach 20-28 lutego, na Francuskiej Federacji Brydżowej, przebywają młodzieżowe reprezentacje kraju, a wśród nich dwójka z #teamCKiS, reprezentująca narodową drużynę młodzików (U15) – Milena Klimiuk i Kacper Kisielewski. Jest to dla dwójki naszych 13-latków test mogący zaważyć o ich pełnoprawnym debiucie w reprezentacji Polski podczas Drużynowych Mistrzostw Europy zaplanowanych na drugą połowę lipca w holenderskim Veldhoven.

W czasie tygodniowego pobytu w Biarritz młodzież zagra dwudniowy super mecz z francuskimi rówieśnikami oraz weźmie udział w jednym z największych europejskich festiwali brydżowych (z dorosłymi).

– Gdy w listopadzie ubiegłego roku napisali do mnie Francuzi z propozycją dla Polskiego Związku Brydża Sportowego, nie sądziłem, że uda się ten wyjazd doprowadzić do skutku, bo nowy zarząd PZBS niezbyt entuzjastycznie odnosił się do ponoszenia wydatków, nawet jeśli w tym przypadku chodziło tylko o przelot. Ale na szczęście udało się przekonać decydentów i teraz młodzież ma nie tylko wspaniałą sportową przygodę, ale piękne wspomnienia na całe życie. Bo oprócz gry, co nie jest regułą, będą mieć czas zwiedzać południe Francji, a nawet zaplanowano wycieczkę do pobliskiego San Sebastian w Hiszpanii. Drugi powód do radości, że nasze najmłodsze latorośle brydżowe póki co „wymiatają” i gromią Francuzów, choć są o 2-3 lata młodsi od rywali – to cieszy najbardziej z trenerskiego punktu widzenia. Aż żałuję, że inne brydżowe obowiązki tym razem stanęły mi na przeszkodzie, by być z nimi na miejscu – powiedział trener sekcji brydża sportowego CKiS, Marcin Kuflowski.

Relację i szczegóły pobytu we Francji przedstawimy po powrocie naszych reprezentantów z Francji.

Instruktor Sekcji Brydża Sportowego CKiS
Marcin Kuflowski

(AZG)

inna lokalizacja