Nauka to pasjonująca przygoda!

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
22/08/2019

23/08/2019

Tym jednym zdaniem moglibyśmy podsumować wizytę Naukobusu z Centrum Nauki Kopernik, który do Skawiny przywiózł wystawę „Eksperymentuj!” składającą się z mobilnych stacji badawczych z interaktywnymi eksponatami obrazującymi zjawiska zachodzące w otaczającym nas świecie.

Osiemnaście starannie przygotowanych eksponatów oraz trzech edukatorów, którzy z ekspercką wiedzą i pasją zrozumiałym językiem objaśniali zwiedzającym działanie poszczególnych stacji i opowiadali o zjawiskach naukowych – to wszystko sprawiło, że na dwa dni Hala Widowiskowo-Sportowa CKiS stała się skawińskim centrum nauki.

Wystawę odwiedzały grupy zorganizowane i indywidualni goście, młodzi, starsi i najstarsi. I nikt nie spieszył się do wyjścia. Trudno się dziwić, bo – jak mogliśmy się przekonać – samodzielne eksperymentowanie wciąga! Eksponaty zgromadzone w Hali CKiS intrygował, zachęcały do obserwacji i do działania. Dotknij, obróć, naciśnij, wyjmij – to tylko niektóre z wielu możliwości „pracy” na poszczególnych stacjach, które bez aktywnego użytkownika… nie działają. Goście odwiedzający „Eksperymentuj!” dotykali więc, wciskali, przesuwali i wykonywali mnóstwo innych czynności, aby przekonać się jaką akcję spowodują, a następnie zastanowić się dlaczego eksponat zadziałał właśnie tak, a nie inaczej. Mówiąc krótko – stawali się prawdziwymi naukowcami, którzy metodą prób i błędów odkrywają prawa rządzące światem.

Dziękując Państwu za ogromne zainteresowanie wystawą, a Centrum Nauki Kopernik za możliwość jej zaprezentowania, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmu z tego wydarzenia (fot. Jarosław Karasiński).

 

Agnieszka Radziszowska

 

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl