Niedziela Palmowa, Koncert Pasyjny Beaty Bednarz

Pałacyk "Sokół"
Skawina
10/04/2022

W Niedzielę Palmową mamy zaszczyt zaprosić Państwa na „Koncert Pasyjny”, który refleksyjnie wprowadzi nas w nastrój Wielkiego Tygodnia. 10 kwietnia, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie wraz Zborem „Syloe” Kościoła Zielonoświątkowego w Skawinie zaprasza na „Pasję miłości” – recital Beaty Bednarz, wyjątkowej wokalistki o niepowtarzalnej barwie i skali głosu.

Podczas koncertu usłyszymy tradycyjne i współczesne pieśni nawiązujące do życia i śmierci Pana Jezusa. Utwory obrazują relację, jaka ma miejsce miedzy Bogiem a człowiekiem, są też przejmującym dialogiem Chrystusa z ludźmi. Zrodzone z pasji szczere słowa utworów, przywołują całą paletę emocji, od bólu, smutku, cierpienia do nadziei, wdzięczności i radości.

Beata Bednarz to absolwentka i pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wokalistka poruszająca się w różnych gatunkach muzycznych. Od ponad 35 lat najbardziej kojarzona z nurtem gospel na polskiej scenie muzycznej. Laureatka i gość wielu festiwali. Jako muzyk sesyjny zapraszana przez gwiazdy polskiej estrady m.in.: Marylę Rodowicz, Edytę Górniak, Kayah, Mietka Szcześniaka, Andrzeja Piasecznego, Budkę Suflera, Krystynę Prońko, Krzysztofa Kiljańskiego, Grażynę Łobaszewską Perfect, czy Natalię Kukulską (nie sposób wymienić wszystkich).

Współpracowała z chórem TGD (Trzecia Godzina Dnia). Przez kilka lat wraz z Lorą Szafran i Patrycją Golą tworzyły zespół Big Stars. Widowni najmłodszej znana jest ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Król lew”, gdzie zaśpiewała tytułową piosenkę „Krąg życia” (Disney 2001). Śpiewa też piosenki w polskiej wersji językowej do filmu „Mój brat niedźwiedź 2” (Disney 2006) oraz „Księżniczka i żaba” (Disney 2010).

Jej głos dobrze znany jest także fanom „Tańca z gwiazdami”, gdzie można było ją usłyszeć we wszystkich dwudziestu trzech edycjach programu, w orkiestrach pod batutą Adama Sztaby i Tomka Szymusia. Wydała 11 solowych albumów. Jako muzyk sesyjny zaśpiewała na ponad 70 -ciu albumach fonograficznych.

Wraz z LORĄ SZAFRAN i PATRYCJĄ GOLĄ od roku 2005-2009 tworzą zespół BIG STARS. Zespół dał się poznać w wielu programach telewizyjnych. Wystąpił na festiwalu w Opolu 2006r i 2007r a także na festiwalu w Sopocie 2006r, gdzie zdobył 3. miejsce za wykonanie piosenki Roberta Chojnackiego „Teraz my”.
Przez wiele lat Beata współpracowała z MAŁĄ AKADEMIĄ JAZZU, gdzie prezentowała dzieciom i młodzieży muzykę gospel i blues.
Pani Beata Bednarz nagrała jedenaście solowych albumów.

info: http://beatabednarz.pl/o-mnie.html

 

Wszystkie osoby chętne do udziału w „Koncercie Pasyjnym” prosimy o dokonanie rezerwacji – wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona!

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek od dnia 14 marca (poniedziałek) w Dziale Realizacji Projektów Kultury, pod nr telefonu 12 276 34 64 w godzinach 8.00 – 16.00.

Wejściówki wydajemy wyłącznie w dniu koncertu – w godzinach 14.30-15.30.

UWAGA! Zniesione zostały limity osób na wydarzenia kulturalne, aktualne pozostają jednak zalecenia DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka. Bardzo prosimy o przestrzeganie tych zasad.

Koncert Pasyjny „Pasja miłości” Beaty Bednarz
10 kwietnia, godzina 16.00,
sala teatralna Pałacyku „Sokół”, ul. Mickiewicza 7

wstęp wolny, na podstawie bezpłatnych wejściówek

Organizatorzy:

Zbór „Syloe” Kościoła Zielonoświątkowego w Skawinie
Centrum Kultury i Sportu w Skawinie

Logo okolicznościowe Centrum Kultury i Sportu w Skawinie z okazji jubileuszu 30-lecia. Po lewej stronie duża cyfra 3. Jej górna część ma kolor czerwony, dolna niebieski. Po prawej stronie u góry znajduje się żółte koło w którego wnętrzu umieszczony jest napis ,,lat''. Koło zajmuje powierzchnię wielkości połowy cyfry 3. Pozostałą w dolnej części prawej strony połowę zajmuje fioletowy napis: Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.Marta Tyrpa

(AZG)

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl