Nietuzinkowo, klimatycznie i z charakterem…

Pałacyk "Sokół"
Skawina
29/10/2023

To był klimatyczny wieczór pełen refleksji. Mowa o koncercie Mateusza Pierożka, młodego, lokalnego artysty, który postanowił podzielić się z nami swoim talentem i wrażliwością sceniczną. Podczas recitalu wykonanego przez tego młodzieńca, usłyszeliśmy 15 utworów, głównie zagranicznych w nietuzinkowych aranżacjach. Nie zabrakło także polskich piosenek takich jak: „Szyba” Metro, czy „Krakowski spleen” od Manam, przy których można było mocno się wzruszyć.
Spotkaliśmy się z rzucającym się w oczy i uszy ogromnym zaangażowaniem i otwartością Mateusza, co nadało tej chwili jeszcze większego, emocjonalnego znaczenia. Na widzów czekała również niespodzianka – jeden z utworów wykonany był w tercecie wraz z Agatą Trelą i Małgorzatą Szybisty. 

To nie był zwykły koncert. Jak to już bywa w Sokole, było niepowtarzalnie. Gości powitał unoszący się w sali zapach cynamonu i jesienne światło lamp. A aranżacja sceny w klimacie „jak przy kominku” dopełniła to spotkanie. Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie, cieszy nas ogromnie fakt, że młodzi artyści mogą liczyć na wsparcie publiczności i otwarte przyjęcie prezentowanej twórczości.

 

Mateusz Pierożek – młody wokalista, obdarzony wyjątkową osobowością sceniczną. Jest laureatem wielu konkursów i przeglądów, ostatnio uhonorowany II miejscem w kategorii 9-15 lat podczas Dębica Open Festiwal 2023 oraz wyróżnieniem w duecie z Julią Dąbrowską podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Gdynia Open 2023. Wokalista zespołu TANTO szkoli swoje umiejętności pod opieką instruktorek Małgorzaty i Katarzyny Szybisty. W swoim artystycznym dossier ma także intrygującą przygodę z filmem „Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wydarzenia. Foto. Jarosław Karasiński

 

Agnieszka Kupczyk

KK

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl