Norwegia i Brno zdobyte przez CKiS…

inna lokalizacja
29/09/2018

30/09/2018

… a  konkretnie przez utalentowanych zawodników Zuzannę Bezak i Adriana Jančunskiego, którzy w swoich kategoriach wiekowych wyspeedowali tytuły Mistrzów Europy. Na co dzień trenują w sekcji Crossmintona  CKiS Skawina. Wychowankowie Pani Moniki Gudzowskiej – Popowicz obecnie szlifują swój talent pod okiem Instruktor Gabiji Jančunskiej, dzięki której możemy przekazać Państwu relacje z obu wydarzeń sportowych.

W miniony weekend nasi zawodnicy ostro walczyli podczas dwudniowego turnieju w Brnie.  Młodzicy, tj. kat. U10 i U12, do „zaliczenia” mieli dwa turnieje:  Mistrzostwa Europy i 8 ICO Speedminton® Czech Open 2018. Walka o tytuł Mistrza Europy dla w/w kategorii, która rozgrywała się w sobotę, zakończyła się zwycięstwem naszej najmłodszej reprezentantki w kategorii U10, Zuzanny Bezak. Startujący w kategorii U12 Male zawodnik CKiS Skawina Kamil Jančunski również stanął na podium, przywożąc do kraju brązowy krążek. Po zakończeniu Mistrzostw, późnym popołudniem ruszył turniej Czech Open 2018 dla starszych kategorii. Mateusz Faska w kategorii U14 Male w pokonanym polu pozostawił wszystkich swoich przeciwników, zgarniając w ten sposób złotą lotkę, a ta w kolorze brązu powędrowała do starszego z braci Jančunskich, Adriana.

Młodsi zawodnicy po sobotnich mistrzowskich zmaganiach swoje turniejowe potyczki w ramach Czech Open rozpoczęli dopiero w niedzielę. Zawody trwały od rana do późnych godzin popołudniowych i jak powiedziała Pani Gabija Jančunska:

 „(…) obstawa turnieju była bardzo mocna, ale nasi sobotni medaliści nie zawiedli! Medale są – kategoria U10 pierwsze miejsce Zuzanna Bezak, U12 Male trzecie miejsce Kamil Jančunski. Oba turnieje były bardzo wyczerpujące. Mocni przeciwnicy i zaciekłe walki o podium, ale Skawina po raz kolejny udowodniła, że w tej dyscyplinie sportu mamy zawodników na światowym poziomie”.

Mistrzostwa Europy dla starszych kategorii miały miejsce w dniach 26-29 lipca 2018 w norweskim Skien. Z naszych zawodników rewelacyjnie spisał się Adrian Jančunski, który w swojej kategorii wiekowej nie dał najmniejszych szans rywalom i zapisał na swoim koncie tytuł Mistrza Europy Crossmintona U14 Male 2018.

 

Cieszymy się razem z Wami i trzymamy kciuki za kolejne udane występy!

Barbara Brodzińska

(AR)

 

inna lokalizacja