O rynku pracy przy zdalnej kawie – spotkanie on-line

online
07/04/2021

Jak pandemia wpłynęła na rynek pracy? Jak rynek pracy zareagował i dostosował się do funkcjonowania w lockdownie? Kiedy jedne branże upadają, inne rosną w siłę lub znajdują nową drogę rozwoju, np. biznes w sieci. E-commerce to oczywista platforma do sprzedaży usług dużych i małych firm w sytuacji zamknięcia tradycyjnych dróg handlowych. Sieć to także obecnie sposób na poszukiwanie i rekrutacje pracowników, szczególnie dla dużych graczy na rynku. O obecnej sytuacji na rynku pracy i efektywnych sposobach jej poszukiwania rozmawialiśmy z konsultantką kariery Dorotą Hetmańczyk-Żuchalską, w ramach nowego cyklu „DoSŁOWNIE przy kawie”.

Dorota Hetmańczyk-Żuchalska to doświadczony coach i konsultant kariery, współpracująca z dużymi firmami i korporacjami, przeprowadzająca klientów przez trudny proces zmiany. Podczas rozmowy zwróciła uwagę na najczęstsze błędy popełniane przy poszukiwaniu zatrudnienia i wskazała na niezbędne narzędzia, których potrzebujemy, by efekty przyniosły oczekiwany rezultat.

Czym jest sieć kontaktów i jak należy ją budować? Czym różni się od negatywnie postrzeganych „znajomości”? Jak ważne jest określenie swojego celu zawodowego, aby znaleźć pracę, na której nam rzeczywiście zależy? Jak przygotować wystarczająco dobry życiorys, aby był odpowiedni do wymogów stanowiska, na które aplikujemy? Wreszcie przechodzimy proces rekrutacyjny i jesteśmy zaproszeni na rozmowę – coraz częściej prowadzoną przez zawodowego rekrutera. Jak przygotować się do niej w sytuacji zdalnej? Czy rozmowa z rekruterem różni się od rozmowy bezpośrednio z potencjalnym pracodawcą?

Na te i inne pytania odpowiedzieliśmy podczas spotkania, którego zapis jest dostępny na naszym kanale YouTube.

Zachęcamy do oglądania i subskrybowania kanału, aby być na bieżąco z naszymi propozycjami.

Joanna Kurpiel

(AR)

online