Wspominamy tych, którzy odeszli…

inna lokalizacja
31/10/2023

02/11/2023

Najbliższe dni to czas wspomnień, czas zadumy, czas poświęcony tym, którzy odeszli, ale na zawsze pozostaną w naszej pamięci.
Wśród pracowników zasilających nasze szeregi również były osoby, które wspominamy – te szczególnie bliskie sercu…

Śp. Stanisław Raputa – trenował w CKiS w latach 1993-1999. Zmarł 18 grudnia 1999. Prowadził wspólnie z Sylwestrem Guzikiem sekcję tenisa stołowego.

Śp. Sylwester Guzik – wieloletni instruktor tenisa stołowego w CKiS, wybitny trener i przyjaciel Centrum. Wspaniały pedagog i sportowiec, swoją pasją zaraził kilkanaście pokoleń młodych tenisistów. Wychował w swoim życiu wielu reprezentantów i mistrzów Polski w różnych kategoriach wiekowych. Sylwester Guzik był kluczowym instruktorem sportowym w historii Centrum, ku jego pamięci od 9 lat organizowany jest w CKiS „Memoriał im. Sylwestra Guzika w tenisie stołowym”.

Śp. Józef Małysa – należał do grona znanych i cenionych instruktorów modelarstwa w Polsce. Instruktor i sędzia. Uhonorowany „Złotym Krzyżem Zasługi”, złotym medalem „Za Zasługi dla LOK” i Medalem 60-lecia LOK „Za Zasługi”, medalem „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”, „Za Zasługi dla Ziemi Krakowskiej”, „Medalem 600-lecia Skawiny”. W 2008 roku uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Skawiny”.
Pan Józef był instruktorem warsztatu modelarstwa jeszcze przed powstaniem CKiS. Pierwszą pracownię modelarską założył na terenie Huty Aluminium w której pracował. Tam kształcił pierwszych pasjonatów modelarstwa, od 1981 prowadził pracownię pod skrzydłami MDKu, a następnie w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Dzięki ogromnej pasji Pana Józefa rozwinęło się modelarskie życie w Skawinie, która przez wiele lat nazywana była modelarską stolicą Polski. To zasługa Pana Józefa, który prócz kształcenia kolejnych pokoleń modelarzy przy współudziale z CKiS organizował największe modelarskie imprezy, jak np. Otwarte Mistrzostwa Polski i Wystawa Kartonowych Modeli i Budowli Militarnych, Zawody Modeli Pływających, Mistrzostwa LOK modeli Lotniczych w Pobiedniku Wielkim, Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych.

Śp. Kajetan Czubacki – pierwszy dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Choć kadencja Pana Kajetana nie trwała zbyt długo (1992 – 1994) to jego wkład w Centrum był krokiem milowym w formowanie instytucji. Sformalizował struktury działalności Centrum jako instytucji kulturalnej, sportowej oraz biblioteki. Stworzył pierwszy statut oraz misję, dokumenty będące fundamentem Centrum.

Śp. Danuta Kłapińska – z Centrum związana od początku działania basenu – luty 2003 r. Pełna energii, uśmiechu, cieszyła się wielką sympatią koleżanek i kolegów oraz klientów basenowych. Jedyna w swoim rodzaju umiała „rozbroić” kryzysową sytuację i każdy problem klienta był natychmiastowo rozwiązywany. Była osobą niezwykle uczynną i pomocną.

Śp. Magdalena Bogdanowicz – pracę w Centrum rozpoczęła w lutym 2003 r. , kiedy otwieraliśmy basen, była inicjatorem bogatej oferty zajęć komercyjnych i sekcyjnych. Zajmowała się organizacją wszystkich zajęć na basenie tj. sekcji pływackiej, kursów pływania, zajęć pływania dla grup szkolnych, zajęć Aqua-aerobiku, zawodów pływackich.
Magdalena jako Z-ca kierownika Działu Sportu i Rekreacji koordynowała kolejny nowatorski projekt – cykl Wycieczek górskich, który na stałe zagościł w kalendarzu CKiS i po dzień dzisiejszy cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych mieszkańców. Magdalena była niezwykle rzetelna i skrupulatna w wykonywaniu swoich obowiązków.

Śp. Leszek Nowak – pracował w CKiS od początku istnienia instytucji. Najpierw jako specjalista, później z-ca dyrektora ds. sportu kierował pracami Działu Sportu i Rekreacji.
Pełnił także funkcję kierownika Działu Administracji. Jego pasją był brydż i szkolenie młodzieży. Współzałożyciel i trener sekcji brydża sportowego CKiS Skawina. Poza Centrum był Prezesem Małopolskiego Związku Brydża Sportowego. Działał też w Zarządzie Polskiego Związku Brydża Sportowego.
Jako trener kadr młodzieżowych wraz z reprezentacjami Polski w różnych kategoriach uczestniczył w wielu Mistrzostwach Świata i Europy.

Niech spoczywają w pokoju.

 

inna lokalizacja