Olimpijskie złoto dla Skawiny

inna lokalizacja
14/06/2021

18/06/2021

Złoty medal Kacpra Kuflowskiego i Franciszka Kurlita (CKiS Skawina) oraz kilka miejsc „punktowanych” (TOP8) – to największe osiągnięcia 5-osobowej reprezentacji CKiS Skawina na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych, która odbyła się w dniach 14-18 czerwca w Tuszynie pod Łodzią.

Na tegoroczną olimpiadę jechaliśmy, jak zawsze, z aspiracjami medalowymi. W ramach rywalizacji chłopców i dziewcząt zaplanowano po dwa turnieje – na zapis maksymalny i średni. Na „maksy” nam nie poszło tak jakbyśmy chcieli, ale jak każdy turniej, i ten miał w sobie pewien pierwiastek losowości. Mimo że obie nasze pary chłopców – Kuflowski z Kurlitem oraz Łukasz Kasperczyk z Michałem Stasikiem, przez cały czas plasowali się w czołówce, w samej końcówce zabrakło szczęścia i skończyło się na piątym i ósmym miejscu. Również piąte miejsce w rywalizacji dziewcząt zajęła Kinga Kowal w parze z Adą Szewc (z Jordana Kraków). Nic dziwnego, że do rozgrywek na impy przystępowaliśmy podwójnie zmotywowani. W przypadku Kacpra z Frankiem, choć debiutowali w olimpiadzie (dotychczas byli za młodzi!), w zasadzie można było mówić o „zwykłym dniu w biurze”. Choć jednak byli faworytami, wcale aż tak łatwo nie było wywalczyć złote medale, co pokazał pierwszy turniej! Znowu w czołówce uplasowały się dwie pozostałe nasze pary – Kasperczyk ze Stasikiem na miejscu siódmym, a Kindze z Adą zabrakło do brązowego medalu raptem dwóch małych punkcików i ostatecznie zajęły najgorsze czwarte miejsce.

Pomimo niezbyt licznej reprezentacji, CKiS Skawina zajęło piąte miejsce w klasyfikacji klubowej, a wyniki uzyskane przez naszych graczy w bardzo dużym stopniu przyczyniły się do zajęcia drugiego miejsca przez Małopolskę w klasyfikacji województw.

KOMPLET  WYNIKÓW

Instruktor Sekcji Brydża Sportowego CKiS Skawina

Marcin Kuflowski

(AZG)

inna lokalizacja