„Opowieść Starego Zegara” w Pałacyku „Sokół”

Pałacyk "Sokół"
Skawina
14/03/2022

Dzisiaj, jak zwykle w drugi poniedziałek miesiąca, Pałacyk „Sokół” wypełnił się gwarem małych miłośników teatru. W ramach cyklu Teatr Dzieciom ponownie gościliśmy w Skawinie Teatr za Jeden Uśmiech. Tym razem daliśmy się oczarować „Opowieści Starego Zegara”.

Widzowie poznali zgnuśniałego księgowego Gaudentego, którego świat wypełniają liczby, rachunki i liczne papierzyska. Nasz bohater, zajęty pracą i ciągle zmęczony, zapomniał o radości życia i wartościach, takich jak przyjaźń, radość i pomoc słabszym. Niespodziewana podróż do magicznej krainy zmienia Gaudentego i jego życiowe priorytety. Jak to w bajkach bywa, kraina jest zaklęta przez złą czarownicę, która wyznacza swoim poddanym niemożliwe do wykonania zadania, na przykład liczenie gwiazd na niebie. Gaudenty staje przed próbą zaangażowania się w walkę z niecną wiedźmą, wbrew swojemu asekuracyjnemu podejściu do życia. Postanawia zmienić swoje życie przełamując stare przyzwyczajenia. W walce dobra ze złem nie brakło również magicznych postaci zamieszkujących czarodziejski las, jak smok, zając czy… gadający kamień, którzy wspomagali naszego bohatera na każdym kroku.

Podczas spektaklu słychać było entuzjastyczne reakcje i śmiech dzieci, które chciały pomóc Gaudentemu w jego zmaganiach. Gdyby nie ich pomoc, kto wie, czy wszystko skończyłoby się dobrze…?

Cieszymy się, że mali widzowie wyszli zadowoleni, a my już nie możemy się doczekać, kiedy znowu się zobaczymy!

Fotogaleria ze spektaklu.

Anna Wrzoszczyk

fot. Jarosław Karasiński

(AZG)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl